Huawei Mate 50: Vybitá baterie? Žádné obavy, telefon můžete stále používat

Huawei Mate 50
Zdroj fotografie: Rodent950 (se svolením)

Čínský technologický gigant v oblasti spotřební elektroniky Huawei, uvede příští týden v úterý 6. září na trh svou nejnovější řadu vlajkových smartphonů Huawei Mate 50.

Jelikož do uvedení této řady smartphonů na trh zbývá pouhý týden, společnost Huawei začala na svých oficiálních účtech na sociálních sítích informovat své fanoušky o vyzdvihujících funkcích smartphonů Huawei Mate 50.

V oficiálním příspěvku na čínské sociální síti Weibo dnes značka Huawei oficiálně upozorňuje, že řada smartphonů Huawei Mate 50 bude mít dosud nevídanou výdrž baterie. Společnost tuto funkci inzeruje sloganem „I když se baterie telefonu vybije, telefon má stále energii jít dál“.

Huawei Mate 50
Zdroj fotografie: Huawei

Jak již dříve informoval portál ITHome, čínský zpravodajský web s odvoláním na zdroje z oboru uvedl, že společnost Huawei vyvinula „nouzový režim baterie“ v systému Harmony OS 3 určeném pro řadu Huawei Mate 50. Na rozdíl od konkurenčních režimů ultra úspory baterie od konkurence může chystaný nouzový režim baterie Huawei umožnit uživatelům skenovat QR kódy a telefonovat, i když je telefon údajně zcela „vybitý“.

Technologická scéna v Číně spekuluje, jak by mohl vypadat nouzový režim společnosti Huawei. Někteří přišli s myšlenkou, že si smartphone vyhradí 5 % energie pro nouzová volání a služby skenování QR kódů. Jiní navrhli myšlenku nastavit napětí smartphonu na velmi nízkou úroveň v určitém čase před vypnutím napájení, například nastavit napětí z klidových 3,2 V na méně než 2,8 V, aby se z něj vytlačily desítky, případně stovky mAh energie pro nouzové použití.


Nenechte si ujít:


Zjednodušeně řečeno, nouzový režim baterie má několik příkladů, kdy by mohl být pro zájemce o koupi užitečný. Například poté, co se smartphone zcela vybije, můžete aktivovat nouzový režim a naskenovat nejbližší QR kód, případně si ještě zavolat pomoc. Telefon by měl nabídnou energii na klasický telefonní hovor. Například pomocí QR kódu budete moci zaplatit, zjistit svoji polohu, případně koupit jízdenku v hromadné dopravě.

Jak to celé bude fungovat v praxi se nejspíše dozvíme přímo na odhalení samotného smartphonu už 6. září.

Je oficiálně potvrzeno, že řada Huawei Mate 50 je prvním chytrým telefonem s novou generací operačního systému Huawei Harmony OS 3. Zároveň také první řadou chytrých telefonů Huawei s vlajkovou sestavou fotoaparátů vyvinutou společně se značkou pro mobilní fotografii XMAGE.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ITHome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *