Huawei Mate 70 bude hlavní konkurencí pro iPhone 16

Huawei
Zdroj: Huawei

Řada Huawei Mate 60 si v Číně už od počátku vedla dobře. A to nejenom z hlediska prodejů, ale také vybavení. Představena byla v září a jedná se o vůbec první vlajkové telefony, které obsahují Kirin 9000S, což je procesor, který byl vyroben pouze na domácí scéně.

Nový procesor s připojením 5G znamenal pro Huawei raketový vzrůst prodejů o neskutečných 83 %. Tento pozoruhodný růst znamená, že se Huawei stává opět největším konkurentem pro Apple a jeho iPhony. iPhone 15 byl představen ve stejnou dobu jako Mate 60, ale v Číně si tak dobře nevedl. Růst prodeje Applu činil pouhých 11 %. Podle leakera Smart Pikachu se Huawei začíná připravovat na pozici lídra na čínském trhu, o kterou kvůli americkým sankcím přišel. I proto má být Mate 70 impozantním konkurentem pro iPhone 16 a pořádně mu zatopit.

Nejnovější únik uvádí, že nadcházející vlajková loď, která bude představena pravděpodobně v září, bude znamenat oživení společnosti v odvětví mobilních telefonů a stane se významným konkurentem iPhonu 16. V tuto chvíli se čínská společnost komplexně připravuje tak, aby zajistila úspěch Mate 70 s tím, že plánované dodávky tohoto smartphonu jsou vyšší než u jeho předchůdců. A to včetně prémiové varianty s přízviskem RS Ultimate. Díky tomu je víc než jasné, že se Huawei podařilo rozšířit výrobu komponentů v Číně, a díky tomu zase o něco snížil svou závislost na společnostech mimo Čínu. Dle některých údajů dorazí nová vlajková loď dokonce s novým čipem Kirin, který by mohl být ještě lákavější než jeho předchůdce.

Podobně jako u řady Mate 60 se i tady bude Huawei soustředit na domácí výrobu a vlastní vývoj. Jeho vylepšený kamerový systém bude mít nový jednopalcový snímač a proměnlivou clonu s vylepšeným zpracováním světla.

Displej u nadcházející řady bude zakřivený do všech stran. A stejně jako iPhone 16, tak i Mate 70 bude mít několik dostupných modelů s menšími a většími obrazovkami. Zařízení poběží na systému HarmonyOS s funkcemi umělé inteligence, což z něj udělá ještě všestrannější zařízení.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gadgets360.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *