Nový patent od Huawei zaručí, že se vám telefon v případě nátlaku na vás neodemkne

Huawei P50 Pro / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Při ztrátě nebo odcizení telefonu může klasické heslo výrazně posílit bezpečnost vašich osobních údajů a finančních prostředků. Co ale dělat, když však lupič vezme váš mobil, a použije vás jako rukojmí a poté položí telefon před vás, aby se telefon odemkl? Nový únik patentu ukazuje, že 1. března Huawei Technologies Co., Ltd. zveřejnila patent na „způsob odemykání obrazovky displeje a jeho zařízení“. To může uživatelům zabránit v odemykání svých telefonů prostřednictvím obličeje, když jsou násilím nuceni.

Číslo patentové publikace je CN114125145A. Abstrakt patentu ukazuje, že metoda ověřuje aktuální parametry zornice uživatele a intenzitu odraženého světla do obličeje prostřednictvím modulu kamery, když je obrazovka displeje ještě uzamčená, ale jas na displeji je nastaven na maximum. Pokud je aktuální parametr zornice větší než parametr zornice při běžném odemknutí obličejem, tak tuto informaci umělá inteligence vyhodnotí jako rizikovou. Pokud podle vaší mimiky odhalí, že uživatel je aktuálně ve stavu donucení, tak se zařízení jednoduše neodemkne.

Huawei říká, že patent brání případným pachatelům v odemykání displeje elektronického zařízení. Konkrétně jim brání v odemykání zařízení obličejem, když dojde k nátlaku.

Sám si moc neumím představit, jak by to fungovalo v praxi. Přeci jenom ještě má většina produktů od Huawei odemykání pomocí čtečky otisků prstů. Další věc je samozřejmě funkcionalita této funkce. Bude zajímavé případně sledovat, jak to bude fungovat případně v praxi. Nápad to je jistě dobrý, ale zřejmě moc nereálný.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *