Huawei MateView GT: Herní monitor, který bere dech

Huawei MateView 27″ / Zdroj fotografie: Huawei

Situace kolem této společnosti není v několika posledních letech zrovna růžová. Proto můžeme být svědky toho, že se nám Huawei ukazuje v odvětvích, kde si tuto společnost uměl představit jen málokdo. Díky tomu v současnosti můžeme najít Huawei v kategorii stolních počítačů, tiskáren a mnohdy i spotřební elektroniky. V neposlední řadě se ze společnosti Huawei stal i výrobce monitorů a herních displejů.

Není to zas tak dávno, kdy Huawei na veletrhu představeno několik novinek v oblasti domácích monitorů. Nyní se zaměříme pouze na jeden, a to konkrétně na model Huawei MateView GT s úhlopříčkou 27 palců. Věřím, že pokud se zrovna rozhodujete pro nový monitor, tak by vás tato zkušenost s nejnovějším kouskem mohla zajímat.


Huawei MateView GT – Specifikace:

 • Velikost: 27 palců
 • Zakřivení: 1500R
 • Poměr stran: 16: 9
 • Rozlišení: 2560 x 1440
 • Obnovovací frekvence: 165 Hz
 • Barevný gamut: 90% DCI-P3 / pokrývající 100% sRGB
 • Barvy: 16,7 milionů
 • Jas: 350 nitů
   
 • Kontrastní poměr: 4000: 1
 • Přesnost barev: ΔE < 2 (* ΔE < 2 označuje průměrnou hodnotu barevného standardu v barevném gamutu sRGB.)
 • HDR: Podporováno
 • Připojení: 1 x USB-C (pouze pro napájení), 1 x HDMI (HDMI2.0), 1 x DP (DP1.2)


Obsah balení:

Jak bývá už zvykem, tak Huawei má opět všechno perfektně zabaleno, a každá věc v balení má své místo. V krabici spolu s monitorem najdeme i šikovný stojan na monitor. Dále pak napájecí USB-C adaptér s výkonem 65W, kabel DisplayPort, šestihranný klíč a uživatelská příručka.

Nic více v balení neočekávejte. Na druhou stranu k monitoru dostanete vše důležité k jeho uvedení do chodu. Mile mě překvapil kabel DisplayPort, který je součástí balení. Mnohdy ho nenajdeme ani u monitorů, které jsou i 3x dražší než tento konkrétní typ.

Vzhled a zpracování:

Rukopis společnosti Huawei je tady velmi znát, proto si můžete být jisti kvalitním zpracováním všech komponentů. Nikde nic nevrže, neskřípe a monitor působí velmi masivním dojmem. Tento dojem ještě více podtrhuje masivní držák samotného monitoru, protože se jedná o pořádný kus kovu. Díky tomu na vašem pracovním, případně hráčském stole skutečně vynikne.

Věřím tomu, že jako první vás praští do očí tenké rámečky kolem displeje. Protože krom spodního rámečku, kde najdeme nápis „HUAWEI“, tak všechny ostatní rámečky mají pouze pár milimetrů, a celé to působí skutečně luxusním a nerušeným dojmem. Pokud si například pustíte film, tak nebudete ani nějaké okraje vnímat, a celé to působí jako jeden velký celek.

Osobně se mi líbí samotná konstrukce monitoru, a připojeného držáku. Doposud se jednalo snad o nejlehčeji složitelný monitor, který jsem kdy měl. Nebojím se říci, že jeho složení, a položení na stůl zabralo necelou minutu, skutečně. Protože zadní část držáku pouze přicvaknete do monitoru, a na spodní hranu držáku monitoru přiděláte pomocí jednoho šroubku nohu držáku. Tím to celé končí, naprosto jednoduché, a zvládnou to i méně technicky založený člověk. Za tohle společnosti Huawei tleskám.

Ještě, než půjdeme na další kapitolu, tak musím vyzdvihnout ovládací joystick, který najdeme ze spodní části monitoru. Dlouho, ale skutečně dlouho jsem se nesetkal s tak propracovaným a jednoduchým ovládáním v menu samotného monitoru. Je to snad první monitor, který v tomto ovládání má hlavu a patu, a skutečně na uživatele nepůsobí chaoticky.

Obraz:

Já jsem dostal na testování model s rozlišením 2560 x 1440, a velikostí panelu 27 palců. Pokud jste běžný uživatel, tak si myslím, že tato velikost bude pro Vás přímo ideální. Nejedná se o žádný velký formát, ale zároveň to není nic malého, co by vás přímo limitovalo, ať už při hraní nebo v pracovním nasazení.

Hlavní výhodou těchto displejů ze série MateView vidím v tom, že nabízejí vysokou obnovovací frekvenci, konkrétně tady najdete 165Hz, a to je při každodenní práci na tomto monitoru znát. Všechno je krásné plynulé, nic se vám netrhá, a všechno je krásně čisté.

Nutno podotknout, že Huawei s touto sérií míří převážně na hráče počítačových her. Proto tu najdeme například režim HDR, dále skvělý kontrastní poměr 4000:1 a certifikaci TÜV Rheinland, která chrání vaše oči i při několika hodinovém hraní.

Pokud jste ten typ člověka, co vyndá monitor z krabice, zapojí, a pak si šteluje různé barevné odstíny a možnosti zobrazení, tak u tohoto modelu budete skutečně nadšeni. Huawei u tohoto monitoru nabízí několik herních režimů, kde si vybere i podle typu her. Můžete si tedy upravit nastavení podle toho, zda budete hrát nějaké závodní hry, FPS tituly, případně strategie.

Monitor nabídne až 8 různých režimů, kde si budete moci upravit své parametry. Samozřejmostí jsou i další úpravy barev, jasu a další klíčových periférií. V tomto směru Huawei skutečně neponechal nic náhodě, a každý si může monitor vyladit podle sebe, a svých preferencí.

Připojení a konektivita:

U tohoto modelu najdeme celkem dva porty na připojení k vašemu počítači. Najdeme tu klasické HDMI (verze 2.0) a dále DisplayPort (verze 1.2). Vzhledem k parametrům, které displej nabízí, tak vám musím výhradně doporučit monitor připojovat pomocí kabelu DisplayPort. Navíc je tento kabel i součástí balení.

Pokud vás zajímá, proč použít zrovna DisplayPort, tak je to velmi jednoduché. Vzhledem k teoretickému omezení šířky pásma HDMI 2.0 je maximální rozlišení podporované rozhraním HDMI 2.0 2560 x 1440 a frekvence snímkování pouhých 144 Hz. Takže pomocí HDMI tento monitor nevyužijete naplno.

Závěr:

Všichni víme, že je Huawei v tomto odvětví úplný nováček. Proto mě až skutečně zarazil, jak se s tím dokázala společnost vypořádat. Nabídla nám kvalitní monitor, který nenechá jedno oko suché, a každý si na něm najde to své. Já osobně bych sáhl spíše po větším modelu, který se nabízí ve velikosti 34“ palců, ale to už záleží čistě na každém z nás.

Osobně jsem byl z tohoto monitoru, respektive displeje nadšený. Sám jsem měl možnost v životě používat monitory od společností LG, Samsung, AOC, ASUS a Benq. A upřímně mohu říci, že bych Huawei zařadil mezi tuto elitu výrobců monitorů. Nabídne vám jak skvělé podání barev, příjemný kontrast, a bohémskou obnovovací frekvenci.

Monitor Huawei MateView 27“ bude u nás na trhu startovat za cenu 9999,- CZK. Tady věřím, že to může být pro některé uživatele malinko kámen úrazu, protože v této cenové kategorii už také narazíte na několik zajímavých monitorů, které toho umí nabídnou hodně. A navíc mají v tomto odvětví důležité zkušenosti. Ale s klidným srdcem říkám, že jim tady roste velmi silný konkurent, který ještě může zahýbat s prodeji.

Věřím tomu, že Huawei přijde s nějakou lákavou prodejní akcí, kde při koupi tohoto monitoru ušetříte pár kaček. Pokud se bude Huawei držet zaběhnutého formátu, tak je možné, že dostanete k monitoru nějaký příjemný dárek.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *