Huawei Nova 12 je představený pouze se 4G čipem Kirin 8000

Huawei
Zdroj: Huawei

Řadě Huawei Nova 12 se věnovalo v posledních týdnech mnoho úniků. Spoustu uživatelů se na ni těšilo a také my jsme rádi, že je už konečně oficiální. Zatímco jsme se v prvním článku věnovali těm lepším verzím v podobě Pro a Ultra, tak zde si posvítíme na základní model, který sice pro někoho nemusí být natolik zajímavým, ale své fanoušky si určitě najde. Sice má jen 4G čip, což někoho může zklamat, ale je zřejmé, že čínská společnost chce drtivou většinu pozornosti strhnout právě na vylepšené verze se zajímavějšími specifikacemi.

Huawei Nova 12 má velký 6,7palcový OLED displej bez zahnutých stran s rozlišením Full HD+ (2412 x 1080 pixelů) a vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz. Uvnitř samotného zařízení je čip určený pro střední třídu, která má také model Pro – Kirin 8000. Nicméně model Pro má tento čip i s 5G připojením, zatímco základní verze ne. Můžeme jen spekulovat o tom, proč se takto Huawei rozhodl. Předpokládáme, že to je z důvodu omezených výrobních kapacit. Samotný procesor spolupracuje s až 512GB interním úložištěm. O velkou výdrž se zde podobně jako u dražších bratříčků postará 4600mAh baterie s podporou 100W kabelového nabíjení.

Fotoaparáty Huawei Nova 12

Na zadní straně se nachází rovnou tři fotoaparáty s tím, že tím prvním je 50MP hlavní snímač, druhým 8MP ultraširokoúhlý objektiv a třetím makro senzor. Poslední mnou zmíněný senzor je popravdě pro mě trochu zklamání, protože mi přijde docela zbytečný. Je škoda, že ho Huawei vůbec nasadil. Na přední straně má telefon osamocenou 60MP selfie kamerku klasickém průstřelu, který už mají smartphony mnoho let. Mezi další zajímavé funkce patří snímač otisků prstů v displeji, NFC, slot na dvě SIM karty, Bluetooth 5.2 či WiFi.

Huawei
Zdroj: Huawei

Čínský technologický gigant vydal základní telefon Nova 12 v několika barevných verzích – modré, šedé a černé. Také jsme se ho dočkali ve verzi s 256GB interním úložištěm a cenovkou okolo 420 USD. A ve verzi s 512 GB a cenou kolem 560 USD. Jeho dostupnost v Česku není známá, ale je pravděpodobné, že se dostane i na náš trh.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *