Huawei připravuje prémiový tablet, který bude pohánět jeho vlastní procesor Kirin

Huawei
Zdroj: Huawei

Nově představené telefony Huawei Mate 60 a Huawei Mate 60 Pro pohání nejnovější SoC Kirin 9000s. Jedná se o první zařízení s tímto tajemným čipem. Dá se předpokládat, že o tomto procesoru budeme slýchat stále častěji.

Podle spolehlivého úniku informací má Huawei v plánu další zařízení využívající čipsety z této řady. Jedním z nich bude prémiový vlajkový tablet, který bude mířit na náročnou klientelu.

Zkušený leaker Digital Chat Station tvrdí, že chystaný prémiový tablet Huawei MatePad je už plně testován s novým čipem Kirin řady 9. Přesné číslo modelu procesoru nezná, protože je stále ještě maskované, aby bylo co nejdéle ukryto před novináři.

Zmiňuje, že tento vývoj je pouze jen začátek, protože na obzoru jsou další produkty Huawei s nejnovějším Kirinem. Těšíme se, že se o nich v následujících týdnech dozvíme více. Jak jsem psal už v předchozích článcích, tak nově odhalený procesor Kirin 9000s je stále zahalen rouškou tajemna a o procesoru nevíme zatím zhola nic.

Zajímavostí nejnovějšího čipsetu Kirin 9000s je, že podporuje připojení 5G. Tento čip je údajně založen na domácí čínské technologii 5G, protože Huawei má stále zakázáno používat technologie na výrobu 5G z USA.

Podle benchmarků je SoC srovnatelný s dvě generace starým Qualcommem Snapdragon 888. Není tedy tak rychlý, ale pro každodenní činnosti a náročné úkoly je více než dostatečný. Na druhou stranu si myslíme, že na první procesor, který vznikl čistě na domácí čínské půdě je to velmi úžasný výsledek.

Ale ještě se vrátíme k chystanému prémiovému zařízení. Tímto chystaným prémiovým tabletem by mohl být model Huawei MatePad Pro. Vzhledem k tomu, že profesionální tablet se nyní vyrábí v 11palcové a 12,6palcové verzi, mohlo by se jednat o jednu z těchto dvou variant, nebo dokonce o novou velikost.

Jakmile se dozvíme další podrobnosti, tak vás budeme s radostí informovat. Myslíte, že o nový procesor od společnosti Huawei bude ve světě zájem?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *