Huawei nova 10 by mohl být uveden na trh s pouzdrem podporujícím 5G

Huawei Mate 30 Pro
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Modelová série Huawei nova 10 má být pravděpodobně vydána v červnu tohoto roku. Pravděpodobně nikoho nepřekvapí, že bude i nadále postrádat možnosti klasického 5G připojení. S touto informací přišel ředitel výrobního závodu ve svém příspěvku na sociální síti Weibo.

Kvůli omezení ze strany USA je společnost Huawei nucena držet se stále na 4G technologii. Tento standart pro své smartphony drží již několik let, takže smartphony s procesory od společnosti Qualcomm přicházejí s deaktivovaným 5G. Na našich trzích to v současnosti zase taková katastrofa není, ale vzhledem rostoucímu zastoupení 5G pokrytí, to může být problém během následujících několika let.

Za tímto účelem bylo oznámeno, že společnost Huawei uvede na trh pouzdro na mobilní telefon, pravděpodobně s extra slotem pro SIM kartu, který umožní telefonům 4G podporovat sítě 5G. Není jasné, zda je pouzdro vyvíjeno společností samotnou společností Huawei, nebo zda je dílem výrobce třetí strany, ale přináší naději mnoha fanouškům Huawei, že do svého zařízení opět dostanou 5G připojení.

Už dříve unikla informace, že zmíněný obal by mohl být uveden na trh společně s řadou Huawei nova 10 na červnovém představení tohoto smartphonu. Pokud ne s tímto smartphonem, pak bude pravděpodobně představen samostatně po třetím čtvrtletí.

Kromě výše uvedeného se o sérii Huawei nova 10 neví téměř nic.

Posledním hlavním modelem řady nova od Huawei byl kousek nova 9, který byl představen v září loňského roku. Dodává se s 6,57″ displejem a má sestavu čtyř fotoaparátů na zadní straně obsahující 50 MP primární, 8 MP ultra širokoúhlý, 2 MP pro hloubku a 2 MP pro makro. Pod kapotou je už dobře známý procesor Snapdragon 778G, i když čip byl osekán o své 5G schopnosti.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *