Huawei příští týden představí nový HarmonyOS 4.0

HarmonyOS
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Jak očekáváme, tak se stane. Huawei je připraven uvést na trh novou verzi operačního systému HarmonyOS 4.0 a to konkrétně na Huawei Developer Conference 2023. Nová verze uživatelům slibuje personalizovaný a zábavný zážitek. Dále by měla přinést zásadní změny v designu a nové funkce, které mají údajně vylepšit nynější verzi.

HarmonyOS je operační systém od Huawei. Sice je ve vývoji již od roku 2012, ale teprve před pár lety se dostal do telefonů. Vůbec první verze HarmonyOS byla určená pouze pro hodinky či televize. S druhou verzí se HarmonyOS začalo dostávat i do mobilních zařízení s tím, že jej používá několik milionů uživatelů. Největší boom tento operační systém zažil v roce 2019, kdy Huawei dostal zákaz používat Google služby do svých zařízení. Čínská společnost musela přijít rychle s kompromisem, což se nakonec povedlo. Bohužel na globálním trhu telefony Huawei mají pořád pouze systém EMUI. HarmonyOS mají pouze některá nová zařízení. Jinak na čínském trhu dostávají téměř veškeré modely Huawei pravidelně aktualizace na jedinečný ekosystém čínského giganta.

HarmonyOS
Zdroj: Huawei

Richard Yu už nám některé nadcházející funkce nového systému naznačil. Velkého zlepšení by se mělo HarmonyOS dočkat v rámci automobilů. Do nich aktualizace přinese především vylepšení zvuku, který nyní bude hrát na více místech v autě. Telefonům aktualizace přinese plynulejší animace a upravené prvky uživatelského rozhraní tak, aby byly přívětivější pro uživatele.

Vůbec prvním smartphonem s novým systémem bude zřejmě Huawei Mate 60, který by podle některých úniků mohl obdržet síť 5G. To by byl pro Huawei přelomový okamžik, protože od začátku přísnějších sankcí už čínská společnost nemůže používat procesory s 5G připojením. Přesné datum uvedení nové řady zatím nevíme, ale očekáváme, že to bude někdy na podzim s tím, že bude konkurovat iPhonu 15 podobně jako každý rok.

Zprávy tohoto charakteru mnoho lidem dávají naději, a tak doufáme, že se to opravdu naplní a Huawei nám po několika letech přinese prémiový telefon se vším všudy a bez kompromisů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, phone.cnmo.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *