Huawei a jeho operační systém láme monopol Applu a Androidu

Huawei
HarmonyOS na telefonu / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Na trhu operačních systémů to byl posledních pár let „dostih dvou koní“, kterými jsou Apple a Google společně s jejich operačními systémy – iOS a Android. Nicméně, nová zpráva společnosti Strategy Analytics nedávno odhalila, že HarmonyOS společnosti Huawei už má 2% podíl na trhu. Ačkoli se vám může zdát, že se jedná o malý podíl, tak se HarmonyOS řadí na třetí místo globálně. Nejnovější operační systém na trhu od Huawei zaostává na třetí pozici za druhým iOS a prvním Android.

Android je pořád králem s obřím náskokem oproti jeho konkurentům. Má podíl neskutečných 81 %, zatímco iOS na druhém místě má podíl na trhu 18 %. Trh s mobilními telefony je značně nafouknutý, a tak společně s HarmonyOS má celkový přesah přes 100 %.


Nenechte si ujít:


Japonsko je znepokojeno téměř monopolním chováním Androidu a iOS a tím pádem nemůže mlčet. Podle Kyodo News vydala japonská komise pro spravedlivý obchod 9. září zprávu o průzkumu operačních systémů na telefonech. Zpráva vyjadřuje obavu z oligopolu Applu a Googlu, dvou amerických gigantů. Díky společnosti Huawei je nyní na trhu neamerická značka s viditelným postavením na trhu. Než Huawei s jeho operačním systémem přišel, tak operační systémy iOS a Android zaujímaly 100% podíl na celosvětovém trhu.

Zpráva z Japonska ukazuje na to, že metody prodeje nejsou schopny vytvořit zdravé konkurenční prostředí kvůli monopolu a oligopolu dvou amerických společností. Obě značky mají s výrobci a poskytovateli aplikací silnou pozici. Ve skutečnosti se tohoto obává i Indie, kde rovněž vede iOS a Android. V reakci na to má Indie v plánu vyvinout vlastní operační systém s názvem IndOS.

V tuto chvíli není moc společností, které by HarmonyOS používaly. Co se smartphonů týče, tak ho nalezneme pouze u nějakých telefonů Honor, Huawei a Meizu. Dokonce ani není HarmonyOS používáno globálně, nýbrž pouze v Číně. Můžeme pouze doufat, že se operačního systému od Huawei dočkáme v budoucnu i na globálním trhu, ale to se v tuto chvíli jeví jako nepravděpodobné.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *