Huawei s Xiaomi válcují iPhone. Ten proti čínské konkurenci nemá šanci

Huawei
Zdroj fotografie: Huawei

V posledních letech se dostal samotný Apple a jeho iPhony na samou prodejní špičku v Číně. Hodně tomu pomohly sankce, které na Huawei uvalily Spojené státy, a ten tak ztratil pevnou půdu pod nohama. Nicméně ta se mu začíná vracet společně s 5G čipy, které si dokáže vyrábět sám v Číně, což se samozřejmě Američanům nelíbí.

Ti i tak čínskému gigantovi neustále znepříjemňují život. Během prodejního festivalu, který v tuto chvíli v Číně běží, Huawei i Xiaomi předčilo iPhony. A to především 11. listopadu, což je den, který se v Číně nazývá: „Singles Day“. A jde v něm o to, že právě v tento den jsou ty největší akce.

Zpráva od analytické společnosti Counterpoint Research uvádí, že se oběma zmíněným čínským společnostem podařilo překonat v prodejích amerického giganta a jeho nejnovější řadu iPhone 15. Dokonce prodeje iPhonů v období od 30. října do 12. listopadu klesly o 4 procenta.

Huawei s 5G po mnoha letech

Na druhou stranu prodeje Huawei meziročně vzrostly o neskutečných 66 procent, což jen poukazuje na to, jak Huawei 5G technologie pomohla. Největší zásluhu na vyšších prodejích měla pochopitelně právě vlajková řada Mate 60. Jedná se totiž o totiž o první řadu od Huawei Mate 40, která má v sobě čip 5G. Xiaomi zase zaznamenalo nárůst o 28 procent. Zajímavý je fakt, že zvýšené prodeje obou společností mají za následek posílení místního trhu se smartphony meziročně o 5 procent.

V případném srovnání cen si vede nejlépe bezesporu Xiaomi, u kterého začíná cena vlajkového modelu někde okolo 563 USD. Následuje jej Huawei, který má počáteční cenu své vlajkové řady okolo 775 USD. A až pak bychom nalezli Apple s jeho iPhonem. Cena nejnovějších iPhonů totiž začíná na 845 USD. Xiaomi dokonce sdílelo své tržby, které během festivalu utržilo. Jedná se o částku kolem 3 miliard amerických dolarů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, phonearena.com

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hodnocení: 4

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,
2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *