Huawei srazil Apple na kolena. Obchodníci v Číně nabízejí vysoké slevy na iPhone 15, aby zvýšili jeho prodeje

Apple
Zdroj: Apple

Prodej telefonu Apple iPhone 15 začal v Číně při jeho představení s velkou razancí. První dvě hodiny zaznamenaly neuvěřitelný 253% nárůst oproti loňskému roku. O několik týdnů později, když byly zveřejněny první zprávy o prodeji, však bylo šokující zjištění, že celkový prodej iPhonu 15 klesl o 4,5 % oproti iPhonu 14 v roce 2022.

Výzkumníci tento trend přičítají oživení společnosti Huawei. Nyní, téměř dva měsíce po uvedení na trh, existuje značné množství neprodaných zásob, které prodejci nabízejí s velkými slevami, aby uměle zvýšili prodej.

Čína se připravuje na nadcházející sezónu výprodejů v Den zpěvu, která je považována za největší na světě. Maloobchodníci již začali nabízet slevy na některé výrobky. JD.com (Jingdong), přední internetový prodejce, poskytuje velké slevy na řadu telefonů Apple iPhone. Tyto časově omezené nabídky se čas od času mění.Včera byl základní iPhone 15 s 256GB úložištěm zlevněn o 1 201 jüanů (165 USD). Dnešní nabídka jej však poskytovala se slevou 851 jüanů (115 dolarů), a to včetně modelu plus. Stejně tak je sleva ¥800 (110 USD) i na jiné varianty iPhone 15.

Tyto nabídky jsou vždy časově omezené. Zlevněny také nejsou všechny barevné a paměťové verze, ale vždy jen určité modely. Každopádně je to pro čínské spotřebitele pravděpodobně nejlepší doba, kdy si mohou pořídit nejnovější modely Apple iPhone 15.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com, ithome.com (2)

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *