Huawei staví novou továrnu na výrobu čipů za 1,66 miliard dolarů

Huawei
Zdroj: Huawei

Jak drtivá většina našich čtenářů ví, tak Huawei je postihnut americkými sankcemi, což znamená plno nevýhod na trhu se smartphony. Jeho telefony nemají Google služby a donedávna ještě neměly ani technologii 5G, ale to se už naštěstí změnilo. Nicméně, společnost se chce stát nezávislou a jak se zdá, tak na tom v Číně pilně pracuje.

V rámci snížení závislosti na zahraničních partnerech zahájil Huawei výstavbu své vlastní továrny na výrobu čipů. Podle deníku Nikkei Asia staví čínský gigant kolosální zařízení pro výzkum ,vývoj a výrobu polovodičových součástek. Tato investice stojí neskutečných 1,66 miliard dolarů, ale je možné, že se společnosti vyplatí. Dnešní nabídka na trhu s polovodiči je malá a poptávka obří, takže to může společnosti značně pomoct s dodavatelským řetězcem.

Nový závod se stane základním kamenem velkého plánu Huawei, jak snížit jeho závislost na zahraničních partnerech. Společnost agresivně nabírá špičkové talenty, kteří ji s vývojem nových čipů pomohou. Podle uniklých informací nabízí Huawei dvojnásobný plat v porovnání s ostatními společnostmi v zemi, které se věnují výrobě čipů. Čínský gigant prý úspěšně ukořistil inženýry z různých společností, jako jsou ASML, Applied Materials, LAM Research, TSMC, Intel a Micron. Jde vidět, že Huawei chce dohnat konkurenci za každou cenu. Podle anonymní výpovědi jednoho ze zaměstnanců je pracovní prostředí v tamní továrně brutální.

Huawei nastavuje brutální pracovní směny

Údajně daleko přesahuje již tak náročné 12hodinové směny od 9 do 21 hodin šest dnů v týdnu. Místo toho jedou zaměstnanci v režimu 007, což znamená, že se pracuje nepřetržitě, sedm dní v týdnu a bez přestávek. Takže společnost sice nabízí vysoký plat, ale za jakou cenu. Mnoho lidí takovýto režim nezvládne a skončí ještě dříve, než vyprší jejich 3letá pracovní smlouva.

V současnosti čínský gigant spoléhá na SMIC a jeho 5nm čipy Kirin, ale to se zřejmě v budoucnu změní. Podle některých zpráv SMIC pracuje i na 3nm čipech pro Huawei.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, asia.nikkei.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *