Huawei Watch Fit: Váš osobní trenér za každé situace

Zdroj: Svět Huawei

Jsou to už skoro dva týdny, kdy nám Huawei představil na trh tři zásadní novinky v nositelné elektronice. Jako první si dovolím zmínit Huawei Watch Fit, poté následují Huawei Watch GT2 Pro a v neposlední řadě stojí za zmínku nová sluchátka Huawei Freebuds Pro s aktivním potlačením okolního hluku. Pokud Vám to nebude vadit, tak bych se dneska rád zaměřil na nejnovější hodinky Watch Fit. I když jsem příznivcem klasických kulatých ciferníku, tak mě i tento styl dokázal zaujmout a věřím, že dokáže očarovat i vás.

Jako první bych vám rád představil technické parametry, za které se nové Watch Fit určitě nemusí stydět.


Huawei Watch Fit – Specifikace:

Rozměry a hmotnost: 46 × 30 × 10,7 mm, pouhých 21 (bez řemínku)

Displej: 1,64″ AMOLED displej s rozlišením: 456 x 280 pixelů. Jemnost displeje je 326 PPI

Konektivita: BT 5.0

Baterie: kapacita 180 mAh s časem dobíjení 55 minut

Senzory: 6-osý snímač (akcelerometr, gyroskop) optický snímač tepové frekvence, kapacitní senzor snímač okolního světla

Interní paměť: 4GB

Cena: 2999 Kč


Obsah balení:

V tomto směru tady najdeme jen to nejnutnější, co k provozu hodinek potřebujeme. V krabičce najdeme kromě samotných hodinek, také nabíjecí magnetický kabel a uživatelskou příručku.  Malinko mě mrzí, že zde nebyl ještě jeden náhradní řemínek. Samozřejmě to není nic zásadního, jen by to bylo milé překvapení.

Zdroj: Svět Huawei

Vzhled a celkové zpracování:

Tady si neodpustím malinké rýpnutí, protože inspirace společnosti Huawei je v tomto směru celkem jasná. A utvrdila mě v tom i řada mých přátel, kteří si mysleli, že se jedná o nové Apple Watch. Tady si Huawei vyslouží menší černý puntík a napomenutí. Ale zpět k věci, popravdě jsem se bál, že mi protáhnutý displej bude časem překážet a nebude mi na ruce dobře sedět. Jako uživatel klasických Watch GT jsem byl ale mile překvapen, protože díky jejich malé hmotnosti o nich člověk skoro neví a délka displeje nepředstavuje opravdu žádný problém.

Docela mi dělalo problém poznat z čeho je rámeček kolem displeje. A popravdě si ani teď nejsem zcela jistý, ale vypadá to, že rámeček je vyroben z kovu a na celém podlouhlém těle najdeme jediné tlačítko, které má pouze dvě jednoduché funkce. Tlačítkem můžeme vyvolat případné menu nebo se vrátit na domovskou obrazovku hodinek. Samozřejmostí je vypnutí a zapnutí celého zařízení. Musím uznat, že při pohledu na Watch Fit vás jistě praští do očí lehce zakřivené 2.5D sklo, které působí mnohem dražším dojmem.

Na spodní straně hodinek je hned několik snímacích senzorů, které monitorují naše životní funkce. Celá spodní strana je vyrobena z plastu, takže materiálem spodní strana neohromí, ale ani neurazí. Navíc není vidět, takže Vás to opravdu nebude trápit. Pokud jde o odolnost, tak ani tady neztrácí na svojí konkurenci, protože by měly odolat tlaku až pěti atmosfér. Samozřejmě, tohle jsem nezkoušel, ale běžné sprchování, koupání a mytí rukou nejsou pro hodinky žádný problém.

Na závěr jen prozradím, že hodinky jsou na ruce opravdu pohodlné. Celé to je zřejmě způsobeno jejích nízkou hmotností a tenkým tělem, které na ruce opravdu necítíte.

Displej:

Tady musím před společností Huawei smeknout pomyslný klobouk, protože takhle úžasný a jemný displej v takovémto zařízení jen tak nenajdete. A skutečně nepřeháním, Huawei hodinky osadil displejem AMOLED o velikosti 1,64″ a rozlišením 280 x 456 pixelů. Navíc jemnost displeje dosahuje hodnoty 326 PPI. Proto se nebojím říci, že v této cenové kategorii lepší displej nenajdete.

Určitě také musím vyzdvihnout čitelnost displeje na slunci, kde i při přímém slunečním svitu nemáte problém na displeji číst zprávy nebo jen listovat v menu. Pokud vás zajímá ovládání hodinek, tak to celé probíhá přes dotykový displej a nemusíte mít strach, displej reaguje na dotyk prakticky okamžitě a žádné prodlevy zde nečekejte.  Jednou z hlavních výhod AMOLED displeje na těchto hodinkách vidím v režimu Always-On, který si určitě zamilujete. Na druhou stranu, pokud dáváte přednost výdrži baterie, tak vás bude mrzet, že tento režim sníží výdrž přibližně na poloviční dobu. Já jako milovník konfigurace jsem si zamiloval možnost změny ciferníků a těch je skutečně požehnaně. V tomto modelu najdete na 200 různých ciferníků ze kterých si vybere opravdu každý.

Systém a uživatelské prostředí:

Tady se asi moc rozepisovat nemusím, protože pokud už máte doma nějaké hodinky z dílny společnosti Huawei, tak budete spokojeni a při ovládání se budete cítit jako ryba ve vodě.  Prostředí je totiž identické s tím, co znáte například z modelů Huawei Watch GT2. Pokud jste v tomto směru nováček, tak vám prozradím, že hodinky běží na systému Lite OS a jeho hlavní výhodou je energetická nenáročnost celého systému. Bohužel, ale díky tomu se tady najdou omezení, která mě mrzí a v dnešní době je moc nechápu.

Nejvíce mě mrzí, že i když vám chodí notifikace z aplikací typu Messenger, WhatsApp nebo klasické SMS, tak na ně nemůžete zkrátka odpovědět. A to ani v předvolených odpovědích.  Na hodinkách si zprávu přečtete, ale na odpověď už musíte vyndat telefon a odepsat klasickou formou.

Další věcí, která mi zde chybí, tak je možnost použít aplikace třetích stran. Například taková aplikace Spotify by mi v hodinkách udělala mnohem větší službu, něž měření stresu.

Abych v tomto odvětví pouze nekritizoval, tak jsou zde samozřejmě i běžné funkce jako budík, časovač, počasí a svítilna, která je skutečně úžasná a využíval jsem ji skoro každý den. Nevěřil bych, že tak malé hodinky dokážou tak silně svítit. Věřím, že si také zamilujete funkce typu měření srdeční tepové frekvence, měření stresu nebo se můžete podívat na okysličení vaší krve.

Sportovní aktivity:

Už samotný název vám dokáže napovědět, že se nejedná o hodinky do společnosti, ale o zařízení, která Vám pomůže s vaším tréninkem a každodenním udržování vaší sportovní kondice. Cílová skupina je tady už jasná, pokud jste aktivní sportovec nebo si jen občas jdete zaběhat, případně se jen projít do lesa, tak jsou tyto hodinky právě pro Vás.

Je to až neuvěřitelné, ale hodinky Watch Fit nabízejí až 96 sportovních režimů a 13 běžeckých tréninků. Hodinky jsou dokonce tak chytré, že vám pomocí animace ukáží celé cvičení a vy díky tomu víte, jak se máte správně pohybovat. Pokud ovšem máte mnohem větší ambice než se jen pomocí vašich hodinek protahovat, tak vám jistě přijde vhod příprava například na maraton.

Tímto ale ještě nekončí, protože v nabídce je mnohem větší výběr. Za zmínku určitě stojí běh, břišní tanec, chůze, šipky, bojová umění jako karate, box či MMA, plavání, stepper, aerobik, jóga, orbitrek, pilates, šerm, lukostřelba, balet, laser game, surfování, fotbal nebo skateboarding.

Během těchto všech sportů hodinky sledují vaši srdeční aktivitu v reálném čase a dokonce vás při příliš velké zátěži dokáží upozornit na přílišný vysoké tep.

Výdrž baterie:

Přiznám se, že jsem zvyklí své Huawei Watch GT nabíjet přibližně jednou za 14 dní. U této varianty je tomu trošičku jinak, Huawei zde uvádí výdrž přibližně 10 dní v kuse. Je tomu ale skutečně tak? Je vidět, že menší baterie se tady skutečně projevila, samozřejmě to Huawei nezazlívám, protože tyto hodinky jsou konstruované zcela jinak, než klasická Watch GT série, takže logicky v menším těle je menší baterie.

Podle vlastní zkušenosti vím, že se dá dosáhnout na výdrž 8 běžných dní. Beru to tak, že hodinky jsem používal hlavně na zobrazování notifikací, měření spánku, měření tepu a občas jsem si měřil hladinu kyslíku v krvi. Tím pádem je jasné, že pokud budete chtít měřit nějaké sportovní aktivity, tak výdrž baterie se ještě o něco sníží.  I tak se ale Huawei nemusí stydět, této výdrže nedosahují kolikrát ani několikanásobně dražší konkurenční značky.

Velkou radost jsem měl z nabíjení hodinek. To probíhá pouhým přiložením magnetického konektoru ke spodku hodinek a o víc se starat nemusíte. Hodinky nabijete z 0 na 100% během necelé hodiny, mě to vyšlo na nějakých 55 minut nabíjecího času. Což si myslím, že je optimální doba k 8 denní výdrži baterie.

Finální hodnocení:

Testování modelu Huawei Watch Fit byla pro mě zajímavá zkušenost. Jen se nemůžu rozhodnout, kam tento model přesně zařadit. Nepřijde mi to totiž, ani jako klasické chytré hodinky, ale zase mi to přijde lepší, než běžný inteligentní náramek. Podle mě Huawei vytvořil něco mezi tímto segmentem produktů. Já mám po několika dnech testování z Watch Fit celkem skvělý pocit a myslím, že se na trhu za tyto peníze neztratí.

Myslím si, že Watch Fit budou takovou vstupní branou pro úplné nováčky do té to kategorie produktů. Podle mého názoru zkušenější uživatel půjde rovnou do série Watch GT a ten kdo si to bude chtít osahat, vyzkoušet, prozkoumat, tak sáhne právě po tomto modelu a pevně věřím, že bude nadmíru spokojen.

Za tuto cenu vám Huawei nabídne skvělé a elegantní zpracování za které se nebudete muset stydět. Zároveň vám poskytne funkce jako měření tepu, spánku, stresu a v této cenové hladině také méně dostupné měření okysličení krve.  Z mého pohledu se nebojím vám Huawei Watch Fit doporučit, protože věřím, že budete spokojeni.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei(vlastní)

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

8 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *