HUAWEI Watch GT 3 Pro Ceramic: Jedná se o umělecké dílo nebo chytré hodinky?

HUAWEI Watch GT 3 Pro Ceramic
HUAWEI Watch GT 3 Pro Ceramic / Zdroj fotografie: Huawei

Letošní jaro je na novinky od společnosti Huawei velmi bohaté, proto jsem rád, že nám do redakce dorazila nová generace chytrých hodinek, konkrétně se jedná o HUAWEI Watch GT 3 Pro Ceramic. Společnost představila klasicky dvě verze. Jedna je stylizována převážně pro ženy, a druhá je silná cílovka pro muže. Nyní dost zdržování, a pomalinku se vrhneme na recenzi.


HUAWEI Watch GT 3 PRO Ceramic

 • Velikost pouzdra: 42,9 mm
 • Obvod zápěstí: 130 – 190 mm
 • Váha hodinek bez řemínku: 50 g (dále záleží na typu řemínku)
 • Displej: 1,32 palcová barevná AMOLED obrazovka
 • Tělo hodinek: Nanokrystalická keramika + safírové sklo
 • Řemínek: Bílý keramický řemínek (Bílý kožený řemínek)
 • Senzory: Akcelerometr, Gyroskop, Geomagnetický senzor, Optický snímač srdečního tepu, Barometr, Senzor teploty
 • Paměť: Interní úložiště 4 GB, paměť RAM 32MB
 • Konektivita: GPS, Bluetooth, Mikrofon, Reproduktor, NFC
 • Voděodolnost: IP68, 5 ATM, potápění (do 30 metrů)

Obsah balení: Zaběhnutá klasika

Jak bývá u společnosti Huawei zvykem, tak do svých balení dává vždy to nejnutnější, takže ani v tomto případě tomu není jinak. V balení krom samotných hodinek najdeme už pouze několik menších, ale důležitých drobností.

Klasickou součástí balení je nabíjecí kabel. Máme tady kabel typu USB-A, a na konci bezdrátovou nabíjecí plošku, která se magneticky uchytí na spodní část hodinek. Klasický nabíjecí adaptér tu nehledejte, buď vám na nabíjení postačí kabel připojit klasicky přes USB k vašemu počítači nebo ho můžete připojit na adaptér od vašeho smartphonu. K hodinkám a jinému příslušenství Huawei nabíjecí adaptéry v dnešní době už nedodává.

Vzhledem k tomu, že hodinky nemají klasický kožený řemínek. Tak v balení najdeme malinký skutečně designový šroubováček a přídavné články do řemínku. Pomocí nich si můžete upravit délku.

Vzhled a zpracování: Huawei, zlato a keramika

Letošní rok se v oblasti hodinek společnosti Huawei skutečně povedl. Pokud jste fanouškem tvorby tohoto čínského výrobce, tak vám srdce skutečně zaplesá radostí. Můžu vám slíbit, že letošní model, speciálně tento dámský, si nespletete s žádným konkurenčním produktem. Tělo těchto chytrých hodinek je totiž celé vyrobené z bílé keramiky. Další výrazné designové prvky jsou zlaté, případně stříbrné, v závislosti na vybraném modelu.

Hodinky mají na své pravé straně dva ovládací prvky. Je to už taková jistota, kterou známe z předchozích generací. Konkrétně se jedná o digitální korunku, a klasické široké tlačítko, které nám nabízí jednu unikátní funkci. Tu probereme ale o kousek níže. Já osobně digitální korunku používám minimálně, dávám přednost ovládání pomocí dotykového displeje. Na druhou stranu, nutno říci, že haptická odezva korunky je na skvělé úrovni, a při ovládání je to při posunech v menu příjemně znát.

Díky použití keramického materiálu budou hodinky extrémně odolné vůči škrábancům. Ohledně křehkosti můžeme říci, že hodinky vydrží i sem tam větší ránu. Víme to z vlastní zkušenosti, kdy jsem s hodinkami nechtěně praštil o roh stolu, případně o futra. V tomhle směru za nás palec nahoru.

Vzhledem k tomu keramickému tělu se dá očekávat větší hmotnost. A když říkáme větší, tak myslíme skutečně výrazně větší. Přeci jenom hodinky o váze přibližně 115 g, se už docela na ruce pronesou. Pokud k tomu přidáme i rozměry 42,9 mm x 42,9 mm x 10,5 mm, tak věříme, že to může drobnou dámskou ruku občas potrápit.

Jak si můžete z fotografií všimnout, tak i tento menší model konečně dostal reproduktor a mikrofon. Huawei byl za tyto dva klíčové prvky často kritizován, protože je do menších dámských modelů zkrátka nedával. Další skvělou zprávou je to, že i kompletně celá spodní část hodinek je vytvořena z jednoho kousku keramiky.

Displej: AMOLED a safír. Tohle Huawei zvládl

Jak asi tušíte, tak v této oblasti Huawei boduje. Displej hodinek chrání perfektní safírové sklíčko, takže o škrábancích nemůže být řeč. Při této cenové relaci už je tento doplněk samozřejmostí.

U Huawei Watch GT3 Pro Huawei použil AMOLED zobrazovač s úhlopříčkou 1,32 palce s rozlišením 466 x 466 pixelů. Jako u jiných modelů, tak i s tímto displejem se nemusíte bát špatné čitelnosti na slunci. Díky vysokému jasu a kontrastu je displej skvěle čitelný i na ostrém jarním slunečním světle.

U předchozích generací byl občas problém, že Huawei nenabídl patřičně zajímavé ciferníky k dané nejnovější sérii. Nyní je tomu jinak, a společnost nabídne svým uživatelům širokou škálu zajímavých a skutečně krásných ciferníků. Po dlouhé době si tak budete moci osadit svoji domovskou obrazovku skutečně nápaditým ciferníkem.

Systém a uživatelské prostředí: Huawei HarmonyOS dělá divy

Stejně jako u předchozích modelů hodinek, tak i tady najdeme vlastní operační systém společnosti Huawei, HarmonyOS. Na hodinkách a jejich prostředí a optimalizaci si můžeme všimnout, že si společnost dala hodně práce, aby systém dotáhla do takto finální podoby. V současnosti je tento systém rovnocenný se svými soupeři.

Jsem rád, že HarmonyOS je velmi jednoduchý, a zapadá do předchozí koncepce systémů u nositelných zařízení. Proto je vzhled systému podobný tomu, který známe z LiteOS. Díky tomu si po pár minutách s hodinkami rozumíte, a víte, co kde přesně najdete. Takže věřím tomu, že při manipulaci v menu, a mnoha nastaveních nebudete mít žádný problém.

Už v předchozích recenzích jsem zmiňoval, že největší kontroverzi budí nově zobrazované menu. Musím říci, že to je ta největší vizuální změna, kterou HarmonyOS nabízí. A konkrétně to, že se systémové ikony nezobrazují klasicky v žebříčku pod sebou, ale máte je vyskládané vedle sebe po celém displeji. Alespoň za mě klasické menu působí výrazně přehledněji, a na tento nový styl jsem si ani po několika dnech nezvykl. Huawei naštěstí nabídne obě možnosti menu, takže si můžete v nastavení přepnout zpět na klasickou seznamovou nabídku položek.

Konečně jsme se také dočkali toho, že i zmenšené verze hodinek můžete telefonovat. Zřejmě společnost vyslechla prosby svých zákazníků, a nabídla tuto funkci i u dámské verze hodinek. U větších hodinek jsem tuto funkci využíval celkem často, bez sebe větších problémů. Na tomto menším modelu budete mít malinko problém se zvukem. Proti strana vás uslyší čistě, ale vy budete mít problém. Pokud nebudete v úplně tiché místnosti, tak nemáte šanci hovor z hodinek slyšet. Pravděpodobně je to dáno malou velikostí integrovaného reproduktoru.

Ani u této verze hodinek nemáme šanci odepisovat klasicky na SMS, případně jiné zprávy z komunikačních aplikací. Je to tady prozatím vyřešeno pouze volbou předem nastavených odpovědí, které můžete protistraně odeslat. V současnosti je toto řešení nedostatečné, a mnoho uživatelů volá po jeho úpravě.

Dále nás mrzí prozatím nepřítomnost některých klíčových aplikací. Ano, v hodinkách už najdeme obchod AppGallery, ale ten zatím obsahuje něco kolem 30 aplikací, které jsou nám Evropanům téměř k ničemu. Je pravda, že Huawei na rozšíření pomalinku pracuje, tak budeme doufat, že se nabídka brzy zlepší. Nejvíc mi asi chyběla aplikace Spotify. Případně emailový klient, kdy pouhým jedním kliknutím zkontroluji na zápěstí příchozí emaily.

V současnosti s těmito hodinkami nelze provádět bezkontaktní platby pomocí NFC. To je asi ten největší problém, který bude řadě uživatelů vadit. Ale musíme vám říci, že v současnosti se pracuje na aplikaci Curve do těch hodinek, takže pokud vše půjde podle plánu, tak se placení pomocí hodinek dočkáme do konce tohoto léta. Aplikace je již ve vývoji, a čeká se na různé certifikace. Věřím, že tato zpráva Vám zlepšila náladu.

Sportovní aktivita a sledování zdraví: Měření EKG je tady, ale…

I když se to nemusí na první pohled zdát, tak i tyto elegantní hodinky jsou plné sportovních funkcí, a nabídnou vám nepřeberné množství měření Vaších sportovních aktivit. V oblasti snímání zdraví se nebojím napsat, že Huawei spadá do absolutní špičky na trhu. Podle všech předchozích testů se všechny jeho produkty vyznačují velikou přesností. Tím mám na mysli sportovní analýzu, tak i běžný monitoring zdraví. Věřím tomu, že budete velmi překvapení z toho, co vám dokážou hodinky všechno během spánku změřit.

U těchto chytrých hodinek najdete desítky sportovních aktivit, kde si budete moci vybrat tu Vaši. Máte tady klasické aktivity, jako je například chůze, běhání, jízda na kole a plavání. Případně pokud jste náročnější, tak tu můžete najít například golf, rybaření a nově také nádechové potápění do hloubky až 30 metrů. Stejně jako například u modelu Watch GT 3 Runner, tak i tady najdete váš osobní běžecký trénink, který bude připraven na míru Vašim potřebám.

Krom těchto velkých sportovních aktivit, tady jsou i ty základní funkce. Jako například měření srdečního tepu, počet nachozených kroků, monitoring okysličení krve (SpO2). Jako u předchozí generace tady najdeme i měření teploty povrchu kůže, neplést prosím s měřením tělesné teploty.

V neposlední řadě musíme zmínit, že se do těchto hodinek dostala i funkce měření EKG. Ano, konečně je tady. Na čínském trhu je tato vymoženost už několik měsíců, ale na do Evropy dorazila až nyní. V současnosti probíhají poslední zdravotnické certifikace, a během tohoto roku bude funkce měření EKG dostupná téměř pro všechny. V současnosti funguje pouze testerům v Beta verzi aplikace.

EKG – Funkce EKG není v komerčních hodinkách v tuto chvíli ještě dostupná. Software pro analýzu EKG prochází procesem certifikace CE zdravotnického zařízení a tato funkce bude dostupná přibližně ve třetím kvartále letošního roku s příchozí aktualizací.

Výdrž baterie: Huawei opět nezklamal

Pokud máte zkušenosti s předchozí generací těchto hodinek, tak budete spokojeni. Společnost u menšího modelu Huawei Watch GT 3 PRO udává výdrž 7 dní na jedno nabití. I když se to zdá neuvěřitelné, tak mu musíme dát za pravdu. Já sám jsem se obešel bez nabíječky 7 dní, takže slibovaná výdrž je reálná. Samozřejmě, pokud si spustíte funkcí Always-On, tak se dostanete s výdrží na 5 celých dní.

Krom přibalené nabíjecí kolébky, kterou stačí jen přiložit na spodní část hodinek. Také můžete používat jakoukoliv nabíječku s nabíjecím standardem Qi.

Ceny a dostupnost:

Hodinky se prodávají v několika variantách, a každá z nich se malinko liší svojí prodejní cenou. Tento testovaný model Huawei Watch GT 3 Pro 43mm se na oficiálních stránkách výrobce prodává za 13990 Kč. V současnosti k němu při zakoupení můžete získat sluchátka FreeBuds Lipstick za pouhou 1 Kč.

Ceny odtatní modelu jsou následující:

 • Watch GT3 Pro 46 mm                       silikonový, nebo kožený pásek            9490 Kč
 • Watch GT3 Pro 46 mm                       titanový pásek                                     11990 Kč
 • Watch GT3 Pro 43 mm                       kožený pasek                                       10990 Kč
 • Watch GT3 Pro 43 mm                       keramický pásek                                  13990 Kč

Finální hodnocení: HUAWEI Watch GT 3 PRO Ceramic

Už z prvních fotek je jasné, že Huawei Watch GT 3 PRO Ceramic míří převážně na ženy, které jako první řeší design, a až dlouze potom nějaké funkce. Společnosti Huawei se povedlo skloubit dohromady moderní technologie, a precizní hodinářské zpracování. Nebojíme se říci, že krásnější dámské chytré hodinky na trhu nenajdeme. Uvidíme, jak bude silná ruka trhu, a kolik si z ní Huawei dokáže s těmito hodinkami ukousnout.

V současnosti prodeje může ještě brzdit malinká nedokonalost systému HarmonyOS, který má ještě své malé mouchy. Ale pokud se podaří vyřešit například možnost odepisování na zprávy, případně přibude aplikace Spotify, tak věříme tomu, že se to na zákaznické spokojenosti projeví. Nově příchozí funkce jako bezkontaktní placení a měření EKG už jsou jen taková třešnička na dortu, která nám dokazuje, že to Huawei s naším trhem myslí zcela vážně.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *