Huawei FreeClip: Futuristická sluchátka, co padnou do každého ucha

Huawei FreeClip
Zdroj: Huawei

V Huawei vyvinuli sluchátka, která skvěle padnou jakémukoli tvaru ucha. Na rozdíl od klasických sluchátek se nevkládají do uší, ale díky ergonomickému C-bridge designu drží pevně zvenčí. Ať už uživatel sedí za počítačem nebo dělá salta. Sluchátka jsou k dostání ve dvou provedeních, v černé a fialové barvě.

Otevřená sluchátka nejsou sama o sobě novinkou na trhu, ale doposud se ještě nepodařilo vyvinout takový model, který by vypadal dobře, hrál dobře a byl pohodlný. Z toho důvodu kolem nich panovala řada kontroverzí. V Huawei si vzali podněty uživatelů k srdci a přišli s úplně prvními otevřenými sluchátky této značky. FreeClip vyvíjeli celé tři roky a výsledkem jsou sluchátka, která boří mýty. Díky speciálnímu C-bridge designu jsou pohodlná, designová a přináší příjemný zvukový zážitek.

Huawei FreeClip
Zdroj: Huawei

Luxusní C-bridge design

Sluchátka Huawei FreeClip, uvedená na trh v rámci nejnovější vize značky Huawei Fashion Forward, ztělesňují styl i pohodlí. Huawei FreeClip na sebe berou podobu módního doplňku do uší. Jsou vyrobena tak, aby oslovila mladé uživatele, kteří hledají osobité a originální technologie, jež doplní jejich outfit. Aby vyhověli různým vkusům a stylům, přichází ikonický C-bridge design ve dvou jedinečných provedeních – v nápadité fialové a elegantní černé.

Konstrukce Huawei FreeClip však není založena pouze na mechanismu ušní spony. Společnost Huawei speciálně navrhla C-bridge design sluchátek, který využívá některé z nejrozsáhlejších a nejsložitějších technických metod, aby dosáhl dokonalé rovnováhy mezi estetikou a ergonomickým pohodlím.

Na vývoj optimálního designu, který vyvažuje velikost, hmotnost a kvalitu, potřebovala společnost Huawei tři roky. Výsledkem je efektivní architektura ve tvaru písmene C, která sjednocuje design zařízení, akustiku, ovládací operace, a zároveň zajišťuje stabilitu a odolnost.

Huawei FreeClip
Zdroj: Huawei

Ergonomické pohodlí a stabilita 

Konstrukce C-bridge byla vytvořena na základě údajů z více než 10 000 globálních dat o lidských uších, což zajišťuje, že jeho uchycení zůstává pohodlné a bezpečné bez ohledu na velikost a tvar uší uživatele.

Prototypová infrastruktura C-bridge design je vyrobena z vysoce výkonné slitiny niklu a titanu (Ni-Ti) s tvarovou pamětí, která zajišťuje optimální pohodlí pro různé velikosti a tvary uší. Paměťová slitina zároveň obsahuje 9 drátů jádra a 1 drát z paměťové oceli, přestože je tenká pouze jako jedno vlákno drátu. Tato konstrukce zajišťuje, že každé sluchátko váží pouze 5,6 g, což je dostatečně pohodlné pro celodenní nošení.

Spolu s ergonomickými konvexně-konkávními strukturami Acoustic Ball a Comfort Bean každá z těchto funkcí společně účinněji rozkládá tlak na celé ucho, čímž snižuje typické nepohodlí, které se často vyskytuje u klipových zařízení. Tím je dosaženo bezpečného a ergonomického uchycení.

Huawei FreeClips jsou díky jejich konstrukci vhodná nejen pro běžné nošení, ale také při sportu či jiných náročných aktivitách. K dostání jsou na oficiálním e-shopu společnosti a u maloobchodních prodejců za cenu 4 999 Kč a až do 22. ledna k nim dostanete zdarma náramek Huawei Band 8.

Konkurence

Chtěli jsme vám nabídnout konkurenci, která nabízí možné porovnání. A pravděpodobně se v této cenové relaci najde pouze jeden produkt, konkrétně Beats PowerBeats Pro. Ten oproti novince od Huawei zaostává ve výdrži baterie. Huawei navíc také u své novinky nabízí novější verzi BT připojení. Oproti tomu model od Beats disponuje bezkonkurenční konektivitou s Apple produkty.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com, goupvote.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *