Huawei zahajuje výstavbu továrny ve Francii

Huawei
Autor fotografie: jackmac34 / Zdroj fotografie: Pixabay

V rámci strategie se Huawei rozhodl k důležitému kroku, a to vybudovat továrnu na nejmodernější síťová zařízení pro smartphony v Brumath nedaleko francouzského Štrasburku. První zmínky o této továrně pochází už z roku 2019, ale pak přišla pandemie covidu-19 a vše se začalo odkládat včetně nové továrny.

Nicméně podle posledních zpráv je iniciativa na správné cestě, a továrna by se tak mohla začít brzy budovat. Čínský technologický gigant do nové továrny investuje neskutečných 200 milionů eur, čímž jasně ukazuje, že stojí o svou přítomnost na evropském trhu. A to i přesto, že má na něm značné problémy poté, co ho ze své sítě 5G vyřadilo několik zemí. Stavba bude zahájena v roce 2024 a bude představovat důležitý milník pro čínskou společnost.

Podle francouzského vládního zdroje se očekává spuštění nové továrny do konce roku 2025. Nová stavba bude mít pozitivní vliv na hospodářský růst v regionu. Bohužel je možné, že stavba bude postavena ještě později, ale o tom se zatím nic neví. Francie je jednou ze zemí, která Huawei vyřadila ze své 5G infrastruktury, takže tamní operátoři nemohou používat zařízení čínského giganta. A ti, kteří zařízení od Huawei už používají, tak ho mají za úkol vyřadit. Dobrou zprávou pro Huawei je alespoň to, že jeho 5G by mohlo zůstat v některých městech. Což vyplynulo po schůzce francouzského ministra hospodářství Bruna Le Maireho a čínského vicepremiéra He Lifenga.

Huawei nabídne spoustu pracovních míst

Huawei se zachoval v podstatě přesně, jak od něj EU očekávala. Vybudováním továrny v Evropě totiž čínský gigant snižuje „riziko“, které podle mnohých zemí představuje. Společnost očekává, že v nové továrně zaměstná zpočátku 300 zaměstnanců s tím, že časem tam nabere dalších 200.

Je škoda, že nemáme žádné podrobnosti o celé stavbě, ale na druhou stranu je to pochopitelné. Uvidíme, jestli nová továrna alespoň zčásti přesvědčí evropské lídry o tom, že Huawei není bezpečnostním rizikem. Avšak je to běh na dlouhou trať s nejistým koncem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, scmp.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *