iPhone 17 Pro přinese novinku, kterou mu budou všichni ostatní výrobci závidět

iPhone 17 Pro
Autor: QuinceCreative / Zdroj: Pixabay

Už jste slyšeli nejnovější zvěsti o iPhonu 17 Pro? Podle analytika Rosse Younga, který se specializuje na technologie displejů, bude iPhone 17 Pro prvním modelem iPhonu, který bude vybaven technologií Face ID ukrytou pod displejem. Tuto technologii již nabízejí někteří výrobci chytrých telefonů, například ZTE a Oppo. Stejně jako společnost Samsung, která ji integrovala do svého modelu Galaxy Z Fold 3.

Na skutečně „celoplošnou“ podobu iPhonu 17 Pro si však budete muset počkat až do roku 2027, protože do té doby si Apple plánuje ponechat Dynamic Island. Dynamický ostrov je oblast na obrazovce iPhonu, kde se nachází přední fotoaparát a další senzory. V roadmapě, kterou Ross Young sdílel na Twitteru, prozradil, že technologie Face ID pod obrazovkou bude doprovázena kruhovým výřezem pro přední kameru až do modelů iPhone „Pro“ z roku 2027, kde bude kamera rovněž umístěna pod obrazovkou.

iPhone 17 Pro bude prvním iPhonem, který bude debutovat s integrovanou funkcí Face ID pod obrazovkouStojí za zmínku, že tato předpověď se liší od původního plánu Rosse Younga z května 2022. V něm předpověděl, že modely iPhone 16 Pro v roce 2024 budou jako první využívat technologii Face ID pod displejem. Minulý měsíc Young vysvětlil, že zpoždění bylo způsobeno „problémy se senzorem“. Tato změna znamená, že dva výřezy obrazovky, které v současné době tvoří dynamický ostrov, zůstanou zřejmě beze změny po tři následující generace iPhonu „Pro“.

Ross Young rovněž zmínil, že standardní modely iPhone 17 přijmou technologii ProMotion, tedy vyšší obnovovací frekvenci. Funkci, která je v současné době exkluzivní pro zařízení Apple Pro.

Technologie fotoaparátu pod displejem zaznamenala v posledních letech značný pokrok, jehož výsledkem je stále elegantnější design displejů. Tato technologie má však stále určitá omezení. V závislosti na okolním světle mohou být viditelné artefakty, které ovlivňují vizuální kvalitu obrazovky. Kromě toho výkon předních kamer skrytých pod obrazovkou často zaostává za očekáváním. S nižší kvalitou obrazu ve srovnání s tradičními kamerami.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: frandroid.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *