Apple údajně vyrábí až 7 % všech svých iPhonů v Indii

Apple
Je jasné, že Apple něco jen tak nezastaví / Autor fotografie: Matias Cruz / Zdroj fotografie: Pixabay

Už posledních pár let je jasné, že se Apple snaží výrobu svých smartphonů rozdělit na různá území napříč celou Asií, což je docela logický krok vzhledem k eskalaci konfliktu obchodní války mezi Spojenými státy a Čínou. Jako nejdůležitější zemi pro výrobu svých iPhonů si americký gigant vybral Indii, kde začal mohutně investovat a to se začalo vyplácet, protože za poslední fiskální rok tam vyrobil iPhony v hodnotě 7 miliard USD. To znamená, že tam americká společnost ztrojnásobila produkci v porovnání s předchozím rokem.

Podle agentury Bloomberg Apple hodně investoval do své výrobní kapacity v Indii, přičemž hned 7 % iPhonů bylo vyrobeno v této zemi. To je možné především díky ochotě firem jako Foxconn nebo Pegatron, jak jsem se dozvěděli od zdroje blízkého celé záležitosti. Ještě v roce 2021 se v Indii vyrobilo pouhé 1 % iPhonů, takže těch 7 % je opravdu enormních.

Apple míří do Indie

Společnost se sídlem v Cupertinu se snaží o snížení závislosti na Číně a to nejen v oblasti smartphonů, ale i notebooků a tabletů. Nové kroky, jak jsme již psali, nejsou překvapivé. Jde v nich především o to, že nikdy nevíme, co můžeme od Číny čekat. Tím mám teď na mysli především loňský lockdown v Číně, skrze který Apple nestíhal vyrábět smartphony, a přišel tak o zisk. Takovým situacím by se rád vyhnul a spolehnutí na Indii by dávalo smysl. Nicméně i navzdory těmto zprávám Apple zrychlil výrobu rozšířením linek v Číně podle zdroje obeznámeného se situací.

Pokud jsou tyto zprávy pravdivé, tak by to znamenalo, že by hned sedm iPhonů ze sta bylo vyrobených v Indii. To by se mělo do budoucna ještě zvyšovat, protože už v minulosti se dostaly na povrch různé informace o tom, že by Apple chtěl svou výrobu iPhonů v Indii zvednout aspoň na 30 %. Foxconn má v plánu investovat dalších 700 milionů USD do závodu v Indii. Ten bude nejspíše vyrábět různé komponenty pro iPhony.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *