Když nemáš zajímavé technologie, tak nabídni slevu. Apple se v Číně opět snaží předběhnout Huawei, tak zákazníkům nabízí výrazné slevy na iPhony

Apple
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Soupeření mezi společnostmi Huawei a Apple pokračuje, protože americký technologický gigant opět nabízí v Číně velké slevy na své iPhony. Ten se ze všech sil snaží na největším světovém trhu s chytrými telefony znovu prosadit, a to v podmínkách rostoucí konkurence ze strany svých soupeřů.

Nová zpráva odhaluje, že společnost Apple opět snížila cenu iPhonů v Číně na některých významných online nákupních platformách, jako je JD.com a TMall společnosti Alibaba. Tyto výrazné slevy na iPhony Apple jsou zřejmě krokem v boji proti předním značkám, jako je Huawei, na čínském trhu s chytrými telefony. Zároveň se společnost snaží podpořit svůj pomalý prodej produktů ve velkém řetězci chytrých telefonů.

Když už jsme u nových cen, díky poklesu ceny o 20 % (2050 jüanů) u verze Apple iPhone 15 Pro Max s 256 úložišti je k dispozici za 7947 jüanů (1100 USD / 25000 CZK). Všimněte si, že zařízení při uvedení na trh mělo původní cenovku 9999 jüanů. Přesto společnost musí tento krok učinit, aby zvýšila prodej svých vlajkových zařízení.

Cena modelu Apple iPhone 15 (128 GB) je 4599 jüanů (původní cena 5999 jüanů). Stojí za zmínku, že tyto slevy budou platit pouze ode dneška do 28. května. Proto můžete této nabídky využít, pokud jste milovníky zařízení Apple!

Není to poprvé, co se společnost Apple snaží nahnat zákazníky prostřednictvím obrovského snížení cen svých zařízení. V únoru letošního roku společnost učinila stejný krok s nejvyšší slevou 1150 jüanů. Tentokrát však snížení ceny dosáhlo 2300 jüanů. Začíná se stupňovat zoufalost?

Po slevové kampani se prodeje společnosti Apple v březnu mírně zlepšily a podle zdroje získaly 12% nárůst. Společnost nyní očekává stejné výsledky. Nutno říci, že ani to na konkurenci výrazně nepomohlo.

Apple
Huawei Pura 70 Ultra / Zdroj: Huawei

Společnost Huawei uvedením modelu Mate 60 Pro na čínský trh zatlačila na Apple a další konkurenty. Výrobce OEM pokračoval v představování inovativních a pokročilých produktů jeden po druhém. Nejnovějším přírůstkem je řada Pura 70, kterou má v současné době na jazyku každý spotřebitel. Analytici předpovídají, že modely Huawei Pura 70 letos dosáhnou minimální dodávky 10 milionů kusů. Pokud je to pravda, bude výrobce technologií i nadále na špičce čínského trhu se smartphony.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: scmp.com, hongkong.shafaqna.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *