Apple sníží objednávky svých 3nm čipů. Klesl zájem o nové iPhony?

Apple
Autor: Mhoppsy / Zdroj: Pixabay

Apple jako první společnost na světě přišla nedávno s 3nm čipsetem ve svých telefonech. Konkrétně svůj Apple A17 Pro vsadila do iPhonu 15 Pro a 15 Pro Max. Výkon nového čipsetu je úžasný – dokáže zvládat náročné hry, jako jsou Resident Evil Village nebo Assassins Creed Mirage. A ačkoli to vypadalo, že má Apple velké plány s novým čipsetem, tak se jeho prognózy snižují.

Podle experta a analytika společnosti Apple, Ming-chi Kua, americká společnost snižuje svou poptávku po 3nm čipech. S tím jde ruku v ruce také to, že Qualcomm tlačí na dodavatele součástek, nizozemskou AMSL, aby snížila dodávky svých komponentů pro rok 2024 přibližně o 20 až 30 %. Letos jsme počítali s tím, že polovodičový trh dosáhne svého dna ve druhé polovině tohoto roku. Bohužel pokles se může protáhnout do 2. čtvrtletí roku 2024. ASML je v současnosti hlavním dodavatelem zařízení pro výrobny čipových sad napříč celým světem.

Jedním z hlavních důvodů je to, že se lidé vrátili do práce a už tolik nepotřebují MacBooky a iPady. Ty byly v dobách pandemie poměrně hodně oblíbené. Poptávku po noteboocích od Applu se snížila o 30 % na 17 milionů kusů a tabletů o 22 % na 48 milionů kusů. Apple s podobně špatnou poptávkou počítá i příští rok, a proto se drží zkrátka.

Apple nepočítá se zlepšením situace

Nakonec to vypadá, že se Apple rozhodl pro bezpečnou hru, kdy nechce nic přehánět. Příští rok se na trh dostanou první iPady a notebooky s 3nm čipy od amerického giganta. Společnost však neočekává nic, co by mohlo trh posílit s tím, že by prodeje stouply. Pandemie je pryč a většina společností chce své pracovníky zpět do kanceláří, než aby byli doma. S nižšími očekáváními se Apple posouvá k realističtější prognóze ve výrobě čipů

Avšak ještě než Apple nové čipy nasadí, tak je musí vylepšit. Nové iPhony se totiž přehřívají a jeden z uživatelů už dokonce hlásil, že se mu nafoukla baterie.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, medium.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *