Konec byl rychlý a bezbolestný. Meta Threads ztratila během několika týdnů více než polovinu svých uživatelů

Meta Threads
Autor: Julio Lopez / Zdroj: Pexels

Generální ředitel společnosti Meta Mark Zuckerberg v interním projevu uvedl, že Threads ztratil více než polovinu svých uživatelů během několika týdnů od svého spuštění. Pověřil proto své zaměstnance ve společnosti Threads, aby se zaměřili na míru udržení uživatelů.

Zuckerberg řekl: „Pokud se zaregistrují stovky milionů lidí a alespoň polovina z nich zůstane, bude to skvělé. Zatím to zjevně není ono“. K tomuto poklesu Zuckerberg uvedl, že je to normální. Tvrdí také, že s tím, jak společnost do aplikace přidává další aktivační funkce, se očekává, že se míra udržení zvýší. Produktový ředitel společnosti Meta Chris Cox uvedl, že společnost zvažuje přidání dalších funkcí, které mohou uživatele přilákat k setrvání, jako jsou například důležitá vlákna, která lze na Instagramu vidět.

Ještě předtím, než Mark Zuckerberg ve svém prohlášení potvrdil pokles, existovaly studie, které tento pokles ukazovaly. Podle nedávných studií webů SimilarWeb a Sensor Tower, které se zabývají sledováním dat, se počet denních aktivních uživatelů služby Threads snížil zhruba o polovinu. Studie tvrdí, že od té doby klesl počet uživatelů ze 49 milionů na 23,6 milionu za pouhých několik týdnů. Jedná se o obrovský pokles zapojení uživatelů a času stráveného v aplikaci.

Reakce společnosti Meta na Threads

Agentura Reuters uvádí, že vedení společnosti Meta Platforms se nyní intenzivně zaměřuje na zvýšení počtu uživatelů aplikace Threads poté, co aplikace ztratila více než polovinu svých uživatelů. Společnost plánuje zavést retenční „háčky“, které by uživatele v aplikaci udržely. Tyto háčky by mohly zahrnovat funkce, jako je personalizovaný obsah, oznámení a odměny za používání aplikace.

Důvodů, proč služba Threads během několika týdnů ztratila více než polovinu svých uživatelů, je několik. Jedním z důvodů je, že aplikace čelí silné konkurenci zavedených platforem sociálních médií, jako jsou Twitter a Facebook. Uživatelé mohou váhat, zda přejít na novou platformu, když jim již vyhovují jejich současné návyky v oblasti sociálních médií.

Dalším důvodem je, že aplikace Threads možná nenabízí dostatek jedinečných funkcí, které by uživatele přilákaly a udržely. BGR se také domnívá, že zaměření aplikace na soukromé zprávy a seznamy blízkých přátel nemusí stačit k tomu, aby se odlišila od ostatních platforem sociálních médií.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *