Threads začínají upadat. Twitter potvrzuje svou dominanci

Threads
Autor fotografie: Gerd Altmann / Zdroj fotografie: Pixabay

Threads by mohlo být pro mnoho uživatelů potencionální náhradou za Twitter. Ostatně, nová sociální síť kopíruje spolehlivě některé jeho funkce. A zatímco zpočátku si aplikace vedla dobře, tak nyní čelí velkým problémům při snaze udržet si každodenní návštěvnost, která postupně upadá. Podle webu Similarweb mělo Threads 7. července působivých 49 milionů uživatelů za den. O týden později však měl „nový“ Twitter pouhých 23,6 milionů uživatelů denně. To představuje asi 22 % aktivních uživatelů Twitteru.

Podle mnohých Twitter potřebuje konkurenci. Tou je sice sociální síť Mastodon, ale ta nikdy nebyla výrazná natolik, aby ji široká veřejnost věnovala tolik pozornosti. Proto se od Threads očekávalo hodně. Jen přeci je to aplikace od Meta, která nám přináší Messenger, Instagram nebo Facebook. Ještě 7. července strávil uživatel v aplikaci Threads průměrně 21 minut s tím, že o týden později už to bylo něco málo přes 6 minut. Tohle je v kontrastu toho, že Twitter si své denní uživatele zachoval, děsivý pohled. Jediné v čem se Twitteru přitížilo, tak byl čas strávený na něm, který se propadl o 4,3 %.

Největší výhodu Threads poznáte hned při registraci – nemusíte si totiž v podstatě vytvářet nový učet. Celá registrace je přes Instagram a možná i díky tomu měla nová sociální síť během chvíle 100 milionů uživatelů. Ti však postupně klesají, a tak pokoření rekordu spíše přijde vniveč. Threads prozatím není dostupné v EU, ale časem můžeme jeho příchod očekávat. Je však otázkou, jak se k tomu uživatelé postaví. Já pořád nevidím žádný přesvědčivý důvod, proč by někdo, kdo používá Instagram, měl začít používat obdobu Twitteru.

Během prvních pěti dnů dostupnosti Threads byl Twitter o 5 % méně vytíženější. Rivalita mezi oběma značkami je na první pohled patrná, ale v tuto chvíli si majitel Twitteru, Elon Musk, nemusí s Threads lámat hlavu. A to především z toho důvodu, že zatímco si Twitter udržuje stabilní čísla, tak to o jeho konkurentovi neplatí.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.