Lotus odhalil elektromobil, který se nabije rychleji než váš smartphone

Lotus
Zdroj: Lotus

Revoluce elektromobilů nabírá na obrátkách a pokrok v technologii nabíjení hraje klíčovou roli při překonávání obav z dojezdu. Zatímco současná nabíjecí infrastruktura umožňuje pohodlné dojíždění do práce ve městech s hodinovými zastávkami, budoucnost skýtá ještě větší možnosti, protože rychlost nabíjení se zrychluje. Lotus se v této oblasti stal lídrem a se svým revolučním modelem Emeya trhá rekordy v rychlosti nabíjení.

Model Emeya se může pochlubit bezkonkurenčním úspěchem – dosažení 80 % kapacity baterie z pouhých 10 % za pouhých 14 minut. To znamená neuvěřitelný výkon: obnovení dojezdu přibližně 320 kilometrů v čase kratším než běžná přestávka na kávu. Tento úspěch, ověřený nezávislou poradenskou firmou v oblasti elektromobilů, potvrzuje, že Emeya je nesporným šampionem v oblasti rychlonabíjení elektromobilů.

Lotus Emeya razí cestu rychlému nabíjení a zahajuje novou éru elektromobilů

Tajemství ohromující rychlosti nabíjení modelu Emeya spočívá v jeho schopnosti využívat ve špičce neuvěřitelný výkon 402 kW. Ještě působivější je jeho trvalá rychlost nabíjení 331 kW během rozhodujícího nabíjecího okna 10-80 %. To znamená pozoruhodnou účinnost. Díky tomu dokáže Emeya doplnit značnou část své baterie v pozoruhodně krátkém čase.

Současná situace v oblasti rychlého nabíjení se může pochlubit konkurenty, jako je Xpeng G9, který dosahuje chvályhodné rychlosti 320 kW. Emeya však vystupuje jako nesporný lídr a překonává zavedené hráče, jako je Porsche Taycan. Ten potřebuje k dosažení 80 % při použití 350kW nabíječky 16 minut.

Společnost Lotus přičítá tento průlomový úspěch vývoji pokročilé 800voltové bateriové platformy speciálně navržené pro model Emeya. Kromě toho je vůz vybaven pečlivě navrženým systémem tepelného řízení akumulátorů. Zajišťuje optimální výkon a dlouhou životnost při vysokorychlostních nabíjecích scénářích. Rekordní výkon vozu Emeya je důkazem špičkového pokroku, který v současnosti posouvá hranice technologie elektromobilů.

Rozsáhlé zavádění výkonných nabíjecích sítí s výkonem přesahujícím 350 kW je připraveno zmírnit zbývající obavy spojené s obavami z dojezdu elektromobilů. Společnost Lotus si je vědoma tohoto trendu a aktivně vyvíjí 450kW nabíječky, aby plně využila potenciál inovativních nabíjecích schopností modelu Emeya. Tento prozíravý přístup podtrhuje závazek společnosti Lotus utvářet budoucnost elektromobility.

Závěrem lze říci, že Lotus Emeya představuje významný skok vpřed v technologii nabíjení elektromobilů. Díky své rekordní rychlosti a pokročilému systému tepelného managementu dláždí Emeya cestu do budoucnosti, kdy se dlouhé doby nabíjení stanou přežitkem minulosti. Vzhledem k tomu, že se infrastruktura pro nabíjení velkým výkonem stále rozšiřuje, ztělesňuje Emeya obrovský potenciál elektromobilů, které nabízejí bezproblémový a pohodlný zážitek z jízdy.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: shiftdelete.net, techradar.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *