BMW přináší motocykl BMW 2024 CE 02 eParkourer. Je to pravý opak toho, co běžně automobilka nabízí

BMW
Zdroj: BMW

Legendární automobilka BMW poprvé představila CE 02 jako koncept elektrického motocyklu v roce 2021. Elektromotocykl byl představen v červenci loňského roku jako CE 02 eParkourer electric motorcycle. Společnost konečně uvádí produkt na trh a odhaluje podrobnosti o ceně. CE 02 je zařazen do kategorie eParkourer, která se liší od běžného seskupení e-skútrů nebo elektrických motocyklů.

CE 02 eParkourer je základní model, který navazuje na skútr CE 04. Je propagován jako rychlé, obratné a kreativní řešení e-mobility pro městský terén. Nedávno měly časopisy Motor Trend a Wired, kromě několika dalších publikací, možnost se s CE 02 svézt na testovací jízdě. Obě publikace poskytly praktickou recenzi výkonu CE 02. Podle BMW představuje CE 02 nový způsob přístupu k BMW Motorrad. Není to ani e-skútr, ani e-motocykl a oslovuje mladé lidi. Je vytvořen pro město a městské prostředí díky své svižné, praktické a robustní konstrukci.

Velká kola CE 02 se promítají do robustnosti a schopnosti pohybovat se i v náročném terénu. Dodává se ve dvou konfiguracích, konkrétně se 4kW motorem a 11kW motorem. Základní model má maximální rychlost 45 km/h, zatímco nejvyšší model může dosáhnout rychlosti 95 km/h. Na 4kW model se pohlíží jako na elektrický moped, zatímco 11kW verze se vydává za mini motocykl, přičemž ve většině jurisdikcí je vyžadován motocyklový řidičský průkaz. Model CE 02 má několik jízdních režimů a je vybaven řadou funkcí. Dva standardní jízdní režimy jsou Flow a Surf, které odpovídají cestovnímu pohybu v městském provozu, resp. zážitku z jízdy odpovídajícímu „surfování“.

Přímá činnost plynu umožňuje dynamickou akceleraci BMW CE 02, zatímco nulová rekuperace zajišťuje maximální volnoběh a bezproblémovou jízdu. K dispozici je také jízdní režim Flash pro sportovní pocit z jízdy eParkourer. BMW CE 02 je schopno zajistit dojezd až 59 km a jeho baterii lze plně nabít za 100 minut.

Cena u BMW není zrovna nejmenší

Základní cena BMW CE 02 je 7 599 USD (180 tisíc Kč) a zákazníci si mohou model přizpůsobit a nakonfigurovat přesně podle svých požadavků prostřednictvím online konfigurátoru BMW. S tím samozřejmě poroste i případná cena za konfigurovaný model.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: bmwmotorcycles.com, cleantechnica.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *