Majitelé Android zařízení musí okamžitě aktualizovat prohlížeč Chrome, aby opravili závažnou bezpečnostní chybu

Android Chrome
Autor fotografie: PhotoMIX-Company / Zdroj fotografie: Pixabay

Uživatelé chytrých zařízení se systémem Android se opět nacházejí ve velikém nebezpečí. V současnosti za tento problém může internetový prohlížeč, Chrome. Všichni uživatelé, kteří tento prohlížeč používají, tak ho musí rychle aktualizovat na nejnovější verzi dostupnou v Obchodě Google Play.

Takové opatření je nezbytné pro všechny uživatele, protože tahle zranitelnost získala „nejvyšší“ hodnocením závažnosti, a může umožnit škodlivé aplikaci ovládnout váš telefon, tvrdí MUO. Společnost Google uvedla, že nebude o problému veřejně mluvit, dokud nebude záplata implementována na velkou skupinu uživatelů prohlížeče Chrome. Nechce případně vyprovokovat cílené útoky na tuto bezpečnostní díru, které může ohrozit vaše soukromí.

Bezpečnostní problém lze opravit aktualizací prohlížeče Chrome ve smartphonu se systémem Android na verzi 103.0.5060.71. Přejděte do Nastavení > Aplikace > Zobrazit všechny aplikace > Chrome a zjistěte, jakou verzi Chromu aktuálně používáte. Verze prohlížeče Chrome, která je aktuálně nainstalovaná v telefonu Android, by měla být viditelná, pokud se posunete dále dolů.

Pokud je verze, kterou používáte, starší než výše uvedená verze 103.0.5060.71, měli byste aktualizovat na opravenou verzi prohlížeče co nejdříve.Zdá se, že tato chyba zabezpečení souvisí s Web RTC. Tato platforma umožňuje sdílení hlasu, videa a nespecifických dat s třetí stranou. Platformu používají vývojáři k vytváření mluvených a video aplikací.

Jde o závažný problém, který podle zpráv už dříve zneužili někteří útočníci. CVE-2022-2294 je číslo tohoto problému, CVE (Common Vulnerabilities and Exposures).

Jak postupovat k aktualizaci prohlížeče Chrome na zařízeních Android

  • Otevřete obchod Google Play a klepněte na symbol profilu v pravém horním rohu obrazovky.
  • Vyberte Spravovat aplikace a zařízení.
  • Klepněte na Zobrazit podrobnosti v části Dostupné aktualizace.
  • Zkontrolujte aktualizace Chromu. Klepněte na ikonu Aktualizovat, pokud tato možnost existuje. Pokud ne, tak zavřete aplikace a zkuste to znovu později, dokud nedojde ke změně.
  • Pokud se vám podaří nainstalovat aktualizaci, pomocí pokynů v horní části příspěvku určete číslo verze v telefonu. Zkontrolujte, zda je 103.0.5060.71 nebo vyšší.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *