Google aplikace na Androidu dostane ještě tmavší režim

Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Google aplikace na Androidu může být brzy v tmavém režimu ještě více tmavší, protože se v současné době testuje nový odstín pro pozadí aplikace. Barva není ve skutečnosti úplně černá, ale je stále tmavší než obvyklá tmavě šedá a také vypadá, že má teplejší tón.

Změna se projeví i na vyhledávacím panelu na stránce „Objevit aplikace“, i když spodní karta si zachovává světlejší šedou barvu. Výsledky vyhledávání však vypadají do značné míry beze změn a totéž platí pro stránku „Snímek“.

Google aplikace s novým barevnám pozadím / Autor snímku: Zohaib Ahmed (se souhlasem)

Celkově vzato by nové barvy měly být pro vaše oči při nočním vyhledávání na Googlu přirozenější. Tmavší barvy také méně zatěžují baterii s OLED displeji, což je další plus.

Pokud jde o to, proč se Google obtěžoval s tak jemnou změnou, mohlo by to mít něco společného s Material You. Už dříve mnozí uživatelé uváděli, že Chrome a Obchod Play přešly na podobný tmavší odstín šedé někdy předtím, než získaly podporu pro dynamické motivy, takže aplikace Google by nyní mohla být upravena stejně.

Pokud se chcete podívat na nové barvy, tak si budete muset ještě počkat. V současnosti je tato úprava barev v testování, a bude uvedena pro veřejnost až v další verzi aplikace. Prozatím není známo, kdy se tak stane. Většinou to trvá v řádu několika týdnů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *