Máme snímky prvního 5G krytu od Huawei. Udělá z vašeho 4G telefonu nejmodernější zařízení

Kryt modelu Huawei Mate 40 Pro / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Je to pouze pár hodin, kdy svět obletěla zpráva o tom, že Huawei chystá světu představit kryt, který bude podporovat 5G síť. Respektive pokud máte smartphone pouze s technologií 4G, například nejnovější Huawei P50 Pro, tak stačí pouze nacvaknout tento nejnovější ochranný kryt, a váš telefon blesku rychle získá přístup k nejnovější 5G technologii.

Je pravda, že to z ní jako z pohádky. Ale je tomu skutečně tak, zřejmě je tohle řešení odpověď společnosti Huawei na dlouho trvající sankce, které ji znemožňují využívat procesory s podporou 5G. Tím se vyřeší další palčivý problém společnosti, ohledně amerického embarga.

Máme to štěstí, že se nám podařilo získat první snímky utajovaného krytu, který by měl jít do prodeje během několika měsíců. Podle fotografií je zřejmé, že kryt působí skutečně robustně, a propojení s telefonem je zastoupené pomocí portu USB-C. Propojení bude nejspíše fungovat na stejném principu, jako se dneska prodávají ochranná pouzdra s vestavěnou baterií.

5G kryt Huawei / Zdroj fotografie: RODENT950 (se svolením)

5G je opět na palubě!

Díky tomuto výrobku je zřejmé, že se společnosti Huawei podařilo obejít americké embargo, a dokázala vyvinou vlastní 5G čipy, které nepotřebují k výrobě žádnou americkou technologii. Přeci jenom to není nic překvapivého, když uvážíme, kolik peněz společnost Huawei investuje každý měsíc do vývoje nových technologií.

5G kryt Huawei / Zdroj fotografie: RODENT950 (se svolením)

Prozatím přesně nevíme, kdy se samotný produkt dostane do prodeje. Celý kryt je zahalen rouškou tajemna, a nikdo zatím ani netuší prodejní cenu samotného pouzdra. Je celkem také pravděpodobné, že bude Huawei tyto ochranné kryty dávat ke svým smartphonům zdarma v podobě darů, při případné předobjednávce. Jako to nyní probíhá například se sluchátky a sportovními náramky.

Vzhledem k tomu, jaká se kolem tohoto produktu strhla informační lavina, tak se dá očekávat, že brzy na povrch vyplují další informace. Pokud je o něco takto velký zájem, tak se to z pravidla moc dlouho neutají.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Rodent950

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,
2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *