HUAWEI Watch Ultimate: Ultimátní hodinky, které těžko hledají soupeře

HUAWEI Watch Ultimate
Autor: Lukáš Drahozal

Letošní rok vypadá, že bude pro společnost Huawei klíčový. Po dlouhých letech, kdy společnost sotva stála na nohou, nyní vidíme rapidní posun ve vývoji. Dočkali jsme se nové vlajkové lodi Huawei P60 Pro, nové generace hodinek Huawei Watch 4, nových sluchátek a také nové kategorie Huawei Watch Ultimate.

Tyto nové hodinky nabízí momentálně to nejlepší, co dokáže společnost v odvětví nositelné elektroniky nabídnout. Popravdě se také jedná o technologickou odpověď na hodinky od společnosti Apple, a to konkrétně na Apple Watch Ultra. Než se pustíme do samotné recenze, tak se podíváme na pár zajímavých parametrů.


HUAWEI Watch Ultimate – Specifikace

  • Rozměry: 48,5 mm × 48,5 mm × 13 mm
  • Obvod zápěstí: 140-210 mm
  • Váha hodinek bez řemínku: Přibližně 76 g (dále záleží na typu řemínku)
  • Displej: 1,5 palcový LTPO AMOLED displej, 466 × 466 pixelů, PPI 311
  • Tělo hodinek: přední část: tekutý kov na bázi zirkonia, zadní část: nanokrystalická keramika, Korunka hodinek: nanokrystalická keramika, Ciferník: safírové sklo
  • Řemínek: Titanový řemínek
  • Senzory: Akcelerometr, Gyroskop, Magnetometr, Optický snímač srdečního tepu, Barometr, Senzor teploty, Snímač hloubky
  • Konektivita: GPS, Bluetooth 5.2, Mikrofon, Reproduktor, NFC
  • Voděodolnost: IP68, Voděodolnost 10 ATM (Tento výrobek splňuje požadavky normy EN 13319 pro potápěčské příslušenství)

Obsah balení: Huawei ukazuje, jak se to má dělat

Huawei umí své zákazníky skutečně potěšit a v tomto případě to platí dvojnásob. Balení je skutečně bohaté. Do redakce nám dorazila na testování verze v barvě Steel s titanovým řemínkem. I když si koupíte tento model s titanovým řemínkem, tak v balení najdete ještě druhý řemínek. Jedná se o tmavě modrý řemínek, který je vyroben z HNBR (Hydrogenated Nitrile Rubber).

Dále v balení najdeme bezdrátovou nabíječku s koncovkou USB-A. Takže jí můžete připojit ke svému počítači, případně k nabíjecímu adaptéru od vašeho smartphonu. K hodinkám a jinému příslušenství Huawei nabíjecí adaptéry v dnešní době už nedodává. K titanovému řemínku máte v balení ještě pár článků navíc, abyste si mohli nastavit přesnou velikost na vaši ruku.

HUAWEI Watch Ultimate
Autor: Lukáš Drahozal

Vzhled a zpracování: Ultimátní materiál na každém kousku

Samotný pojem „Ultimate“ naznačuje, že se tady společnost Huawei v oblasti materiálu nedržela zpátky. Tělo hodinek, respektive přední část je vyrobena z tekutého kovu, který je na bázi zirkonia. Jedná se o první hodinky na světě, které jsou z tohoto materiálu vyrobeny. Zadní strana hodinek spolu s korunkou je vyrobena z nanokrystalické keramiky. Aby toho nebylo málo, tak ciferník je čistý safír. Věřte tomu, že ať se budete snažit sebe víc, tak tyhle hodinky nepoškrábete. To myslíme smrtelně vážně.

Celkový design je skutečně povedený. Bez velkého přehánění můžeme říci, že se jedná o jedny z nejkrásnějších chytrých hodinek, které jsou v současnosti na trhu. Pokud milujete klasický design, který se hodí na běžné nošení, tak budete spokojeni stejně jako my. Tyhle hodinky si můžete vzít ke skvěle padnoucímu obleku na důležité obchodní jednání, a zároveň se vám budou hodit ke klasickému outfitu, když si půjdete sednout s přáteli večer na drink.

HUAWEI Watch Ultimate
Autor: Lukáš Drahozal

Samotné tělo je velmi robustní a na malé ruce můžou působit někdy až komicky. Přeci jenom tady máme displej, který má 1,5 palce, takže se nejedná o žádného drobečka. To samé vypovídá i jejich váha, která se bez řemínku pohybuje kolem 76 gramů a spolu s titanovým řemínkem hodinky váží 135 gramů. Takže na ruce jsou skutečně cítit. Pokud si potrpíte na větší hodinky, tak tady budete skutečně spokojeni.

Díky použití kvalitních materiálů se Huawei také pyšní IP68, voděodolností do 10 ATM a nově také reálnou odolností při potápění do neuvěřitelné hloubky až 100 metrů. Huawei ukazuje, že hloubka a vysoký tlak není pro hodinky žádný problém. Už i u svých jiných hodinek se Huawei zaměřil na vodní sporty a potápění obzvlášť. Proto není divu, že u této generace posunul laťku ještě o výrazný kousek dále.

HUAWEI Watch Ultimate
Autor: Lukáš Drahozal

Co se týče ovládacích prvků, tak tady najdeme oproti jiným modelům z dílny Huawei menší změny. Na pravé straně najdeme dva ovládací prvky, respektive tlačítka. Horní pravé tlačítko zároveň slouží i jako otočná korunka, která vám usnadní pohyb například v menu, nastavení ovládání hlasitosti atd. Pomocí stisknutí pravého horního tlačítka se dostanete do Menu. Zatímco po stisknutí pravého spodního tlačítka se dostanete do nabídky sportovních aktivit. Nově najdeme i jedno tlačítko na levé straně hodinek, a to slouží ke spuštění zcela nového expedičního režimu. Funkce tlačítek se dají upravit podle vlastních možností.

Zdroj: Huawei

Displej: Obří AMOLED

Pokud chcete mít záruku skvělého podání barev, skvělou čitelnost na slunci, případně neuvěřitelné pozorovací úhly, tak jsou tyto hodinky právě pro vás. Tento 1,5 palcový displej typu LTPO AMOLED nabízí tak skvělý uživatelský zážitek, že tomu budete jen těžko věřit. Díky vysokému maximálnímu jasu, který nabízí hodnoty až 1000 nitů nebudete mít problém ani na nejostřejším poledním slunci. Displej se skutečně povedl a těžko budete v tomto segmentu hledat lepší.

Autor: Lukáš Drahozal

Další věc, kterou si na hodinkách zamilujete, jsou ciferníky. Huawei k těmto hodinkám vydal několik zajímavých klasických ciferníků, které podtrhují design hodinek a díky tomu ještě více na první pohled vypadají jako klasické hodinky. Mnoho ciferníku budete mít v základní nabídce zdarma. Pokud si ale žádný nevyberete, tak si můžete za doslova pár korun dokoupit další ciferníky, které se vám uloží do aplikace Zdraví.

Spokojeni jsme byli i s funkcí automatické regulace jasu, která pracovala skutečně bezchybně. Pokud jste milovníky režimu Always-On, tak ten tu najdete samozřejmě také. Novou funkcí u těchto hodinek je tmavý režim, který nabídne proměnu barev uživatelského rozhraní do černé a oranžové. Tato barevná variace byla zvolena schválně, údajně má být výrazně příjemnější pro vaše oči.

Výdrž baterie: Huawei opět nezklamal

Pokud máte nějaké zkušenosti s hodinkami Huawei, tak i v tomto případě budete spokojeni. Model Huawei Watch Ultimate je dodáván s obří baterií o kapacitě 530 mAh. Není proto divu, že se hodinky mohou pyšnit dvoutýdenní výdrží na jedno nabití. Reálná výdrž se nám skutečně v testování držela kolem 14-15 dní bez výraznějšího problému.

Další kapitolou je nabíjení. To působí v celku rychle a hodinky dobijete pomocí dodávaného adaptéru během jedné hodiny. Takže žádné dlouhé hodiny na dobití energie tady nečekejte.

Systém a uživatelské rozhraní: HarmonyOS v plné parádě

Stejně jako u předchozích modelů hodinek, tak i tady najdeme vlastní operační systém společnosti Huawei, HarmonyOS. Na hodinkách a jejich prostředí a optimalizaci si můžeme všimnout, že si společnost dala hodně práce, aby systém dotáhla do takto finální podoby. V současnosti je tento systém rovnocenný se svými soupeři.

Jsem rád, že HarmonyOS je velmi jednoduchý, a zapadá do předchozí koncepce systémů u nositelných zařízení. Proto je vzhled systému podobný tomu, který známe z LiteOS. Díky tomu si po pár minutách s hodinkami rozumíte, a víte, co kde přesně najdete. Takže věřím tomu, že při manipulaci v menu, a mnoha nastaveních nebudete mít žádný problém.

Už v předchozích recenzích jsem zmiňoval, že největší kontroverzi budí nově zobrazované menu. Musím říci, že to je ta největší vizuální změna, kterou HarmonyOS nabízí. A konkrétně to, že se systémové ikony nezobrazují klasicky v žebříčku pod sebou, ale máte je vyskládané vedle sebe po celém displeji. Alespoň za mě klasické menu působí výrazně přehledněji, a na tento nový styl jsem si ani po několika dnech nezvykl. Huawei naštěstí nabídne obě možnosti menu, takže si můžete v nastavení přepnout zpět na klasickou seznamovou nabídku položek.

Ani u této verze hodinek, která stojí téměř 20 tisíc korun, nemáme šanci odepisovat klasicky na SMS, případně jiné zprávy z komunikačních aplikací. Je to tady vyřešeno pouze volbou předem nastavených odpovědí, které můžete protistraně odeslat. V současnosti je toto řešení nedostatečné s tím ,že mnoho uživatelů to může odstrašit.

Dále nás mrzí prozatím nepřítomnost některých klíčových aplikací. Ano, v hodinkách už najdeme obchod AppGallery, ale ten zatím obsahuje něco kolem 30 aplikací, které jsou nám Evropanům téměř k ničemu. Je pravda, že Huawei na rozšíření pomalinku pracuje, tak budeme doufat, že se nabídka brzy zlepší.

V současnosti s těmito hodinkami nelze provádět ani bezkontaktní platby pomocí NFC. To je asi ten největší problém, který bude řadě uživatelů vadit. Ale už delší dobu slýcháme, že se v současnosti pracuje na aplikaci Curve do hodinek Huawei, takže pokud vše půjde podle plánu, tak se placení pomocí hodinek dočkáme do konce tohoto léta. Aplikace je již ve vývoji, a údajně se čeká na různé certifikace.

Další nelogickou věcí nám přijde nedostupnost elektronické SIM karty. Hlavně v případě, že levnější varianta Huawei Watch 3 Pro jí má. Pokud tedy chcete Huawei a chcete eSIM, tak pravděpodobně sáhnete po modelu Watch 3 Pro, které elektronickou SIM kartu na našem území plně podporují.

Aplikace Zdraví: Klasika jako vždy

Aplikace Huawei Zdraví je skutečně přehledná, čistá a intuitivní. I když je tato aplikace skutečně skvělá, tak pro majitele jiného telefonu, než je Huawei, může být noční můrou. Pokud totiž nevlastníte telefon od společnosti Huawei, tak ji budete muset samostatně doinstalovat. Jsou dvě možnosti. Buď si do vašeho Android smartphonu nainstalujete obchod AppGallery a následně z něj samotnou aplikaci Huawei Zdraví. Nebo na každém novém produktu od Huawei najdete na krabičce QR kód, který si naskenujete a automaticky se vám spustí stahování aplikace Huawei Zdraví.

Zdroj: Huawei

Z Obchodu Google Play si aplikaci Huawei Zdraví už nestáhnete. Byla totiž před několika týdny smazána. To vše kvůli obchodnímu embargu ze strany USA. Proto se tedy musí aplikace Huawei Zdraví stáhnout přímo z obchodu AppGallery, případně pomocí QR kódu. Pokud máte zařízení s iOS, aplikaci Huawei Zdraví v AppStore stále najdete.

Sportovní aktivita a sledování zdraví: HUAWEI Watch Ultimate patří pod vodu

Už z velké reklamní kampaně bylo jasné, že hodinky míří převážně na potápěče. Huawei Watch Ultimate nabízí zcela nový potápěčský režim, který láká milovníky tohoto sportu. Jako majitel těchto hodinek si budete moci vybrat mezi klasickým potápěním s přístrojem, technickým potápěním nebo pouze freedivingem. Nechybí samozřejmě možnost volby dýchací směsi a následně volba mezi sladkou a slanou vodou. Celé rozhraní je vypracované skutečně do posledního detailu a působí velmi přehledně. Samozřejmostí je i upozornění na případně rychlé stoupání. Hodinky vás na to upozorní, a ukážou vám nutnou přestávku, aby vám nehrozila dekomprese.

Zdroj: Huawei

Aby to nebylo jenom o potápění, tak Huawei Watch Ultimate nabízejí řadu jiných sportů. Samozřejmostí je běh, chůze, jízda na kole, plavání, golf, lyže, veslovaní, švihadlo a mnohem více. Huawei je v tomto směru celkem rozsáhlý a nabízí velké sportovní spektrum.

Jestli vás zajímají zdravotní funkce, respektive jejich měření, tak i tady budete spokojeni. U tohoto modelu najdeme také měření EKG, sledování okysličení krve (SpO2), měření tepové frekvence, měření délky spánku a jeho kvalitu. Novinkou je také funkce, která měří kornatění tepen. Osobně jsem toho názoru, že tuto novinku využijete jednou za čas stejně jako například měření EKG.

Cena a dostupnost: Cenu si určitě obhájí

Hodinky se na našem trhu prodávají teprve několik týdnů a to konkrétně ve dvou variantách. Tento testovaný model Huawei Watch Ultimate v barvě Steel s titanovým řemínkem stojí 21 999 Kč. Druhá verze přichází v černé barvě s HNBR černým řemínkem a cenou 17 999 Kč. K obou modelům po zakoupení dostanete osobní váhu Huawei Scale 3 v ceně 999 Kč zdarma jako dárek.

Závěr: HUAWEI Watch Ultimate…. Vyplatí se?

Huawei Watch Ultimate jsou v nabídce společnosti něco zcela nového. Je to zajímavé zpestření současné modelové řady. Zdá se, že Huawei nastartoval nový trend, který už tady bude s námi na pořád. Osobně musím pochválit použité prvotřídní materiály a opravdu krásný čistý design. To bude podle nás hlavní věc, která bude lákat nové zákazníky.

Za zmínku také stojí skvěle propracovaný režim pro potápěče a reálná voděodolnost do 100 metrů, kterou vám nenabídne žádná jiná konkurence v tomto odvětví. Hlavním faktem je, že splňuje požadavky normy EN 13319 pro potápěčské příslušenství.

I když jsou hodinky skutečně skvělé, tak stále se tu najde několik nedostatků, které nás mrzí. Nejvíc nás potrápila absence podpory eSIM, kterou májí na trhu už i levnější modely. Dalším prvkem, který tu strašně chybí, tak je možnost plateb. I když hodinky mají NFC, tak tady stále nemáme možnost placení pomocí aplikace Curve. Huawei tuto funkci slibuje už delší dobu, ale zatím se stále nic neděje. To jsou podle nás dva silné důvody, proč se budou zákazníci možná poohlížet po konkurenčních modelech.

Na druhou stranu, pokud platby hodinkami a funkci eSIM neřešíte. Tak jsou pro vás hodinky tím pravým doplňkem, který vám vykouzlí úsměv na tváři. Přidejte si k tomu 14-denní výdrž na jedno nabití, rychlé nabíjení, krásný LTPO AMOLED displej, který vám nabídne skvělé barvy za každé situace. A máte jistotu, že budete s Huawei Watch Ultimate spokojeni.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

Huawei Watch Ultimate na Zboží.cz

Zdroj: Zboží

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 3.1 / 5. Počet hodnocení: 11

Zatím nehodnoceno.

10 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *