MIOS je nový operační systém od Xiaomi, který nahradí MIUI. Bude konkurovat Androidu?

MIOS
Zdroj: Xiaomi

Světem technologií kolují zvěsti o vyvíjeném operačním systému MIOS společnosti Xiaomi. Nedávno začali zasvěcenci na Twitteru zveřejňovat snímek obrazovky, na kterém je pravděpodobně logo MIOS. Tento únik přitáhl zájem mnoha lidí, a i když se může zdát, že jde o podvrh, existuje několik pádných důvodů, proč se domnívat, že MIOS je skutečně ve vývoji.

Xiaomi přesouvá pozornost na MIOS: Nový operační systém, který má nahradit MIUI

Zvěsti o MIOS se šíří již téměř deset let. V roce 2013 se objevily první zprávy, že Xiaomi pracuje na vlastním operačním systému. V té době se objevily zvěsti, že platforma bude debutovat spolu s vlajkovou lodí Mi 4. K tomu však nikdy nedošlo. Místo toho byl smartphone představen s MIUI, stejně jako všechny následující modely (s výjimkou řady Mi A). To naznačuje, že vedení společnosti Xiaomi v té době nevidělo ve vývoji vlastního operačního systému perspektivu.Přesuňme se rychle do dnešních dnů a zdá se, že společnost Xiaomi změnila názor. Uniklý snímek obrazovky „systému“ naznačuje, že MIOS je v současné době ve fázi alfa vývoje. A číslo verze začíná od nuly. To vše naznačuje, že Xiaomi zatím nemá hotové řešení, respektive ho ještě nedávno nemělo. Podle čísla sestavení bylo k dispozici 5. listopadu 2022.


Nenechte si ujít:


I když jsou specifika MIOS stále záhadou, pokud je skutečně ve vývoji, pravděpodobně se stane forkem Androidu po vzoru HarmonyOS od Huawei. Design a funkce budou pravděpodobně podobné těm standardním MIUI. Není však jasné, nakolik se bude Xiaomi svým operačním systémem odlišovat od Androidu. V tomto ohledu se jistě brzy dozvíme více podrobností, takže nás sledujte.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: trashbox.ru

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *