Nejnovější Honor X8 odhalen! Všechno nasvědčuje tomu, že se bude jednat o cenově dostupný trhák

Honor X8 / Zdroj fotografie: Honor

Před pár dny proběhlo tiché představení modelu Honor X8. Celý popis samotného smartphonu se objevil na oficiálních stránkách společnosti. Cenu zařízení zatím bohužel neznáme, takže můžeme hodnotit pouze jeho specifické vlastnosti.

Nyní už víme, že Honor X8 není žádný drobeček. Jeho rozměry jsou 163,4×74,7×7,45mm a hmotnost je příjemných 177 gramů. Uvnitř najdeme procesor s kódovým označením Snapdragon 680, který vám nabídne 6 GB RAM a 128 GB interní paměti. Nejnovější model od Honoru běží na Androidu 11 s nástavbou Magic UI 4.2.

Smartphone má kapacitu baterie 4000 mAh s rychlonabíjecím výkonem 22,5 wattů. Rozlišení přední kamery na Honoru je 16 MPx a na zadní panel byla nainstalována sestava čtyř fotoaparátů.  Jako hlavní je zde senzor, který má 64 MPx, další je 5 MPx super širokoúhlý, následuje 2 MPx snímač hloubky a 2 MPx makro snímač.

Honor X8 / Zdroj fotografie: Honor

Honor X8 dostal displej s 90Hz a procesor Snapdragon 680

Naštěstí na smartphonu už najdeme USB Type-C, v tom vidíme jedině velké plus. Dále tu máme boční snímač otisků prstů, 3,5 mm audio jack, podporu Bluetooth 5.0, GPS, Wi-Fi 802.11ac a 4G LTE. Očekává se, že se Honor X8 objeví v prodeji na globálním trhu, zbývá ovšem počkat na oznámení cenovek a pak se ukáže, zda jeho pořízení bude mít smysl.

Pokud čínská společnost nenasadí zbytečně velkou cenovku, tak si myslíme, že se bude jednat o cenově dostupný trhák, který by mohl vyplnit díru na trhu. Většina zákazníků by ráda přešla na tuto značku, ale nutno podotknout, že se jim moc nezamlouvá cenová politika společnosti. Celé to začalo, když na náš trh dorazila novinka Honor 50, a dostala přemrštěnou cenovku.

Díky tomu se nebojíme říci, že čínská společnost svůj nástup na český trh nemile zbrzdila, a nyní bude pouze na ní, jak se postaví k českým zákazníkům s dalším modelem.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,
6 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *