Nová zpráva znepokojuje majitele herních konzolí. Podle všeho jim GTA 6 nepoběží ani na 60 FPS

Zdroj: Rockstar Games

Fanoušci hry Grand Theft Auto se podle nové zprávy obávají, že hra GTA 6 nepoběží při 60 FPS pouze na konzolích PS5 a Xbox Series X, ale také na údajné konzoli PS5 Pro. Tohle řadu budoucích hráčů skutečně zklamalo.

Údajné specifikace ještě neodhalené PS5 Pro nedávno unikly ze spolehlivého zdroje a odhalují konzoli, která je v některých aspektech sice mnohem lepší než základní PS5, ale v jiných aspektech zase není o mnoho výkonnější. Bohužel se nezdá, že by procesor PS5 Pro byl výrazně vylepšen, což by mohl být problém, až přijde čas na spuštění hry GTA 6.

Až v roce 2025 vyjde GTA 6, bude to pro PS5 a Xbox řady X znamenat maximální výkon. Půjde o technicky velmi náročnou hru. Za tímto účelem bylo vždy obtížné zajistit, aby rozsáhlý otevřený svět s tolika detaily a dechem života, jako bude mít GTA 6, běžel při 60 FPS. Doufat, že na základní PS5 poběží při 60 FPS, se ve výsledku vždycky zdálo jako nesplnitelný sen. Fanoušci PlayStationu však doufali, že PS5 Pro bude schopna tento sen splnit. Někteří však nejsou přesvědčeni, že toho bude schopna, a to na základě výše zmíněného úniku specifikací

Jak poznamenává Red Gaming Tech na webu, tak na základě úniků víme, že takty procesoru PS5 Pro jsou téměř totožné se současnou generací. To znamená, že je nepravděpodobné, že by PS5 Pro rozjela hru na 60 FPS, pokud to základní PS5 nedokáže kvůli bottlenecku procesoru. Mezitím Red Gaming Tech také bystře upozorňuje, že PS5 je z velké části zřejmě navržena tak, aby lépe využívala Ray Tracing. Jinými slovy, pokud u PS5 upřednostňujete grafiku před výkonem, pak budete s PS5 Pro spokojeni. Pokud jste však snobové na výkon, možná budete z PS5 Pro nakonec méně nadšeni.

GTA 6
Zdroj: Rockstar Games / GTA VI

V tuto chvíli máme samozřejmě k dispozici pouze spekulace založené na zvěstech. Zvěsti o PS5 Pro byly podpořeny různorodými zdroji, takže lze předpokládat, že informace jsou důvěryhodné. Zatím však tato spekulace založená na zvěstech dává smysl. Navzdory oběma těmto věcem je však stále třeba brát vše s rezervou.

Pokud GTA 6 nakonec nebude schopno dosáhnout 60 FPS, bude pro něj důležitá dynamická snímková frekvence, která nikdy neklesne pod 30 FPS. Pokud toho dosáhne, bude v pořádku. Pokud se Rockstar Games nakonec podaří hru rozběhnout na 60 FPS, potvrdí se, že jsou to kouzelníci.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: stealthoptional.com

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *