Specifikace konzole PS5 Pro unikly na internet a naznačují zásadní upgrade v oblasti grafického výkonu

PS5 Pro
Autor: FOX / Zdroj: Pexels

Zvěsti o chystané konzoli Sony PlayStation 5 Pro kolují už nějakou dobu. Ačkoli o ní bylo málo podrobností, nedávná zpráva serveru Insider Gaming vrhla světlo na možné specifikace herní konzole.

Pokud lze věřit uniklým specifikacím, procesor konzole PS5 Pro zůstane totožný se standardní konzolí PS5. Model Pro však údajně zavede nový „režim vysoké frekvence procesoru“. Tento režim údajně zvýší taktovací frekvenci procesoru na 3,85 GHz, což představuje 10% nárůst oproti standardní konzoli. Výkon GPU se však v ten moment může snížit přibližně o 1,5 %.PS5 Pro má navíc údajně o 28 % vyšší propustnost. To znamená, že bude mít rychlost 576 GB/s ve srovnání se standardní edicí 448 GB/s. Vyšší šířka paměťového pásma umožňuje rychlejší přenos dat mezi systémovou pamětí a grafickým procesorem, což může vést k lepší grafické věrnosti, rychlejšímu vykreslování a celkově vyššímu výkonu ve hrách.

Když už jsme u toho, uniklé podrobnosti o GPU PS5 Pro odhalují dramatický nárůst výkonu. Mluvíme o potenciálním 45% skoku ve vykreslovacím výkonu, 2-3x (v některých případech dokonce 4x) rychlejším výkonu ray tracingu a působivých 33,5 teraflopsů výpočetního výkonu s jednou přesností.

To vše je doplněno specializovaným hardwarem pro akceleraci ray tracingu. To vše se promítá do konzole zaměřené na plynulé zážitky v rozlišení 4K a na budoucí vizi 8K.

Spolu s tím se má za to, že PS5 Pro disponuje lepší zvukovou technologií. Audio Compute Voice (ACV) údajně běží na vyšší taktovací frekvenci, což má za následek 35% nárůst výkonu knihovny Audio Compute Module (ACM). Vzhledem k těmto objevujícím se podrobnostem můžeme očekávat oficiální oznámení konzole již brzy. Pokud se objeví nějaké nové informace, budeme vás o nich nadále informovat.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: indiatoday.in

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *