Nový procesor od Qualcommu dosahuje o 200 % lepších výsledků než jeho dva roky starý předchůdce

Zdroj fotografie: Qualcomm

Na Havaji se nyní koná konference od Qualcommu s názvem Qualcomm Snapdragon Summit 2023, a jak je zvykem, tak tam společnost odhaluje různé novinky s tím, že hned druhý den během této třídenní akce odhalila společnost nové zprávy o vlajkovém čipsetu Snapdragon 8 Gen 3, který dosahuje až o 200 % větší rychlosti než jeho dva roky starý předchůdce Snapdragon 8 Gen 1.

Výkon nového procesoru je pro mnoho lidí šokující záležitostí. Qualcomm svůj nový čipset otestoval hned na pěti populárních benchmarkových platformách, kterými jsou AnTuTu v10, Geekbench 6, 3DMark Wild Life Extreme, 3DMark Solar Bay a AI Mark. V benchmarku AnTuTu dosáhl nový Snapdragon rekordního skóre 2 139 281 bodů, což je vůbec první výsledek v historii testování čipů do telefonů, kdy daný procesor přesáhl pomyslnou hranici dvou milionů bodů.

Pro srovnání, Snapdragon 8 Gen 1 dosáhl v AnTuTu pouhých 919 222 bodů, takže ten rozdíl je opravdu markantní. Bohužel vzhledem k nárůstu výkonu můžeme také očekávat zvýšení ceny, což se může nemile podepsat do konečné ceny telefonu. Z tohoto důvodu někteří výrobci raději nasazují starší procesory nebo od jiného výrobce.

Qualcommu se nový procesor povedl

V Geekbench dosáhl Snapdragon 8 Gen 3 ve vícejádrovém testu 7501 bodů, zatímco v jednojádrovém 2329 bodů. V 3DMark Wild Life Extreme, což je herní benchmark, dosáhl na skóre 5383 bodů. V 3DMark Solar Bay dosáhl zase 8597 bodů s tím, že se zahřál pouze na 39 stupňů Celsia. A v posledním benchmarku – AI Mark zase získal 240 147 bodů, což jej posunulo na první místo benchmarku. Zároveň tím porazil všechny ostatní testované telefony.

Na základě všech nových údajů můžeme soudit, že vlajkové lodě s tímto čipem budou opravdu jedny z nejlepších ve svém oboru. Vůbec prvním telefonem s tímto novým čipem je Xiaomi 14. Je otázkou, kteří další výrobci jej nasadí do svých zařízení.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, antutu.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *