Nový únik informací naznačuje, kdy se dočkáme Snapdragonu 8 Gen1 Plus a modelu 8 Gen1 4G

SNAPDRAGONU
Autor fotografie: Abe Serrano / Zdroj fotografie: Pixabay

Qualcomm představil Snapdragon 8 Gen1 minulý rok na své akci Snapdragon Summit. Společnost si vybrala Samsung jako dodavatele a výrobce těchto čipů, nicméně výsledky zřejmě Qualcomm neohromily.

Snapdragon 8 Gen1 se za určitých okolností zahřívá a Qualcomm se rozhodl všechny své objednávky předat společnosti TSMC. Místo toho, aby stejný čip přinesla pod křídla TSMC, společnost změní svůj název na očekávaný Snapdragon 8 Gen 1 Plus. Procesor přinese výrazný nárůst výkonu kolem 10 % oproti svému předchůdci.

Pro ty, kteří to nevědí, tak Snapdragon 8 Gen1 Plus se vyrábí v nové 4 nm architektuře. Obsahuje 1 x ARM Cortex-X2 jádra, 3 x ARM Cortex-A710 jádra a 4 x ARM Cortex-A510 jádra. Pro grafické úlohy je zařízení vybaveno GPU Adreno 730. Nevíme přesně, jak Snapdragon 8 Gen1 Plus vylepší výkon, ale zdá se, že výroba TSMC poskytuje celkově lepší SoC než Samsung.

Snapdragonu 8 Gen1 Plus se dočkáme v červnu

Podle leakera Yogeshe Brara si nová generace Snapdragon 8 Gen1 Plus od Qualcommu vedla v interním testování velmi dobře. Z testovacího stroje nabízí nová platforma dobrou regulaci teploty, stabilní provoz čipu a lepší výdrž baterie než Snapdragon 8 Gen1. Podle leakera první komerční produkty s tímto čipem dorazí začátkem června. Je to zajímavý návrat pro kategorii „Plus“ čipů Snapdragon.

Pokud si vzpomínáte, tak procesor Snapdragon 855+ byl pozoruhodným úspěchem, ale tyto čipy začaly v roce 2020 ztrácet relevanci, protože se vyrábělo jen málo telefonů s Snapdragon 865+ a ještě méně telefonů Snapdragon 888+. Letos se však může stát Snapdragon 8 Gen1 Plus populárnějším. Ostatně opravuje určité problémy se Snapdragonem 8 Gen1 a společnosti raději přijmou modernizovanou jednotku než tu současnou.

K dispozici je také Snapdragon 8 Gen1 4G

Podle čínského bloggera @李安Anngangah přijde varianta Qualcomm Snapdragon 8 Gen1 4G ve stejnou dobu jako varianta Plus. Možná se divíte, proč Qualcomm stále vyrábí tyto čipy. No, musíme říci, že Huawei potřebuje přesně takové vlajkové SoC. Nikdy jinde nevidíme, že by tuto variantu vybíraly jiné značky, protože každá z nich je nyní v segmentu 5G. Huawei však nemůže používat 5G čipy a potřebuje upgrade pro Snapdragon 888 Gen 1. Jejich nedávno vydaný Huawei Mate XS 2 je působivý skládací smartphone, ale je postaven na starém Snapdragonu 888 4G. Snapdragon 8 Gen1 4G tedy bude pravděpodobně volbou pro nadcházející řadu Huawei Mate 50.

Za zmínku stojí, že se také říká, že Qualcomm odhalí Snapdragon 7 Gen1, který může debutovat v sérii Oppo Reno 8. Předpokládáme, že model Snapdragonu 7 Gen1 přijde ve stejnou dobu jako Snapdragon 8 Gen1 Plus.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *