OnePlus údajně začne používat jedině čipsety Snapdragon

OnePlus
Zdroj fotografie: OnePlus

OnePlus může být pro mnoho lidí stále neznámá značka, ale na našem trhu působí již dlouho. Její nejznámější řada je asi Nord, která má u nás nejlepší marketing. Každopádně, i přesto jsou lidé, kteří o ní neví skoro nic.

Společně s Realme spadají pod jeden koncern, ačkoli vám to tak ani nemusí přijít. Dle posledních úniků se obě značky rozhodly proto, že ve svých telefonech budu používat pouze čipy od Qualcommu. S novým tvrzením přišel spolehlivý leaker Digital Chat Station.

Na základě úniku víme, že chystaný vlajkový model OnePlus 12 dostane vlajkovou čipovou sadu Snapdagon 8 Gen 3. Další modely, jako jsou OnePlus 12R nebo Nord 4 rovněž dostanou čipy od Qualcommu. První zmíněný model dorazí se Snapdragonem 8 Gen 3 a druhý zmíněný zase se Snapdragonem 7 Gen 3, což je procesor určený pro střední třídu.

Z historického pojetí OnePlus vždy preferovalo Qualcomm před Mediatekem. To platí například pro vlajkovou řadu OnePlus 11 anebo model Ace 2, který v Česku ani není dostupný. Na druhou stranu s procesorem od MediaTeku dorazil oblíbený OnePlus Nord 3 nebo smartphone Ace 2V. Dokonce i vůbec první vydaný tablet od OnePlus měl právě čip Dimensity. Možná i proto je rozhodnutí OnePlus pro někoho překvapivé.

Nedávno představený smarthone Ace 2 Pro předvedl věrnost skalních fanoušků, a to ve chvíli, kdy se nového zařízení prodalo přes 150 000 kusů za 26 hodin. Společnost si strategicky klade za cíl upevnit své postavení na trhu s prémiovými smartphony a naplno využít potenciálu Snapdragonu 8 Gen 2.

Bohužel se začínají vyskytovat i první obavy o nasazení nového procesoru. Snapdragon 8 Gen 3 bude mít zvýšené náklady spojené s jeho přechodem na 4nm procesní výrobní technologii. I to by mohl být důvod, proč by některé společnosti mohly upřednostnit MediaTek před Qualcommem, který bude mít čipy o něco levnější. Dokonce ve vzduchu visí i zprávy o tom, že by některé společnosti mohly použít loňský Snapdragon.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, thetechoutlook.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *