Za pár let bude umělá inteligence ovládat všechny smartphony

Inteligence
Zdroj: Pixabay / Autor: TheDigitalArtist

Analytická společnost Canalys vydala nový průzkum, na kterém ukazuje tržní podíl smartphonů se schopnostmi umělé inteligence. Nejzajímavější je asi budoucnost, která vypadá pro uživatele a výrobce telefonů velmi dobře.

Podle průzkumu již v této době má 16 % globálně dodávaných smartphonů alespoň nějaké schopnosti umělé inteligence s tím, že do roku 2028 tohle číslo vzroste o neuvěřitelných 54 %. Počet smartphonů s AI bude od tohoto roku do roku 2027 stoupat víceméně o 10 %. Z roku 2027 na rok 2028 sice poskočí jen o 7 %, nicméně, i přesto budou mít AI všechny vlajkové telefony a velká řada patřící těch do střední třídy.

Canalys očekává, že se umělá inteligence ukáže především u vlajkových telefonů a až pak dorazí do těch slabších. Jak se zdá, tak v současné době existují technická omezení, která telefonům se slabším výkonem neumožní umělou inteligenci používat. Očekáváme, že se telefony časem zefektivní a podobné problémy už nebudou. Alespoň ne v rámci střední a vlajkové třídy. Podle společnosti začíná transformační potenciál smartphonů s generativními schopnostmi umělé inteligence. Je to jakási nová éra, která přinese výrazně lepší uživatelský zážitek.

Umělá inteligence je stále oblíbenější

Huawei, Samsung či Google – všechny tyto společnosti mají společné to, že do svých smartphonů již integrovaly umělou inteligenci. Její výhody se ukazují hned v několika ohledech, a to například u úpravy fotografií, kde si Huawei uříznul mimořádnou ostudu. Svou vlastní umělou inteligenci má zatím pouze Google, u kterého se jmenuje Gemini a Huawei, který ji pojmenoval PanguLM. Předpokládáme, že výrobci telefonů jako Apple svou AI také brzy představí.

Budoucnost vypadá zajímavě a já bych řekl, že se máme na co těšit. Jen čas nám odhalí, kdo vlastně bude za vítěze a kdo za poraženého. Musím podotknout, že minimálně Huawei a Samsung si vedou s AI od samotného počátku velmi dobře.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, theregister.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *