Opadl zájem o technologie? TSMC se náhle rozhodlo snížit ceny

TSMC
Autor: Jeremy Waterhouse / Zdroj: Pexels

Dnešní doba je zajímavým místem, kdy téměř všechny technologie jsou poháněny pomocí čipů. Nalezneme je v telefonech, hodinkách, tabletech, autech a další spotřební elektronice. Tak, aby vše perfektně fungovalo, musí být v každém zařízení nějaký ten čip, který se stará o spolehlivý chod celého zařízení. I proto ceny procesorů jdou neustále nahoru. Nedávno však všechny překvapilo náhlé snížení cen tchajwanského giganta v podobě TSMC. Pojďme se na celý případ podívat.

TSMC je známé tím, že vyrábí procesory pro giganty v odvětví různých technologií. Na jeho procesní výrobě funguje mnoho nových čipů, jako jsou Apple A17 Bionic, Snapdragon 8 Gen 2 nebo třeba v minulosti Kirin 9000, který byl od Huawei. Jak šel čas, tak se společnost začala věnovat především Applu s tím, že Huawei po začátku sankcí u ní skončil úplně.

Po fiasku Samsungu s jeho výrobou čipů Snapdragon 8 Gen 2 přešel k TSMC také Qualcomm. Nevypadá to tedy, že by tchajwanský gigant měl o dodávku procesorů nějakou nouzi. Nicméně, i přesto snížil ceny 8palcových waferů až o 30 %. A to z důvodu slabé poptávky.

Předpokládá se, že nejvíce této výhodné nabídce propadnou výrobci automobilových čipů. Těch se to totiž týká především. Plusovým faktorem na této slevě je to, že se nižší cena čipů promítne i do samotných produktů, u kterých by měla jít cena zákonitě dolů. Otázkou je, jak to bude v praxi.

Dle finančních správ to s TSMC tento rok nevypadá nijak růžové. Společnost sice v prvním čtvrtletí zaznamenala mírný nárůst tržeb, ale v tom druhém si už vedla o něco hůře, a tak došlo k poklesu tržeb a i čistého zisku. Nárůst byl dokonce nejmenší za téměř poslední 4 roky.

I navzdory tomu TSMC snížilo ceny, což je připomínkou toho, že se trh neustále mění a zájem může být různý. A ačkoli blízká budoucnost nevypadá moc dobře, tak může jít pouze o strategický krok, kterým si chce tchajwanský gigant udržet zákazníky.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, ithome.com

Průměrné hodnocení 3.3 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *