Pozdě, ale přeci. Apple může v následujících čtyřech letech uvést OLED iPad Air a skládací iPhone

Apple
Autor: Lukas Gehrer / Zdroj: Pixabay

Zdá se, že Apple si s OLED displeji na svých tabletech rozumí čím dál víc. Průzkum trhu předpovídá prudký nárůst počtu iPadů Pro s OLED displeji, přičemž jen v letošním roce by měly dodávky přesáhnout 9 milionů kusů.

Společnosti Samsung a LG se připravují na výrobu těchto displejů pro nadcházející obnovení iPadu Pro, které se očekává mezi dubnem a červnem. To je už za několik měsíců. To však není nejzajímavější zpráva z této zprávy.

Podle několika zdrojů se očekává, že Apple oznámí novou generaci OLED modelů iPadu Pro během několika týdnů. Údajně budou mít tenčí design, čip M3, vylepšené fotoaparáty, bezdrátové nabíjení MagSafe a přepracované příslušenství Magic Keyboard, díky němuž se iPad Pro bude více podobat notebooku.

Apple také pracuje na dvou verzích iPadu Air bez OLED, ve velikostech 10,9 a 12,9 palce, podobně jako dvě velikosti iPadu Pro. Očekává se, že tyto modely iPadu Air budou představeny již koncem března spolu s novými modely iPadu Pro s OLED displejem.

iPad Air bude využívat jednovrstvý OLED, zatímco iPad Pro má dvouvrstvou verzi.

Apple nezůstává jen u toho. Pověsti poukazují na to, že v roce 2028 přijde OLED iPad Air, který se bude moci pochlubit zcela jinou technologií než model Pro. Analytici naznačují, že Air bude využívat jednovrstvou OLED, zatímco Pro přijme dvouvrstvou verzi pro lepší zobrazovací výkon.

Zatímco tablety se dočkaly vizuálního vylepšení, notebooky nezůstaly pozadu. Předpokládá se, že poptávka po noteboocích OLED prudce vzroste, protože displeje jsou mnohem prémiovější a výkonnější než klasické varianty LCD panelů. Na tomto trhu se na rozdíl od tabletů, kterým dominuje společnost Apple, očekává širší uplatnění technologie OLED u různých výrobců, kteří se snaží vyniknout z davu.

Kromě tabletů a notebooků může být skládací budoucnost konečně přítomna i u společnosti Apple. Analytici předpovídají, že 7-8palcový skládací iPhone nás potěší v roce 2026. S větším skládacím plátnem by Apple mohl zdokonalit technologii, kterou testují jeho největší konkurenti Samsung a Google, kteří většinu aspektů skládacích telefonů zdokonalili. Můžeme očekávat jasnější a čistší obraz a potenciálně i zcela nový skládací iPhone. Bude zajímavé sledovat, zda se společnosti Apple podaří dohnat v tomto segmentu konkurenci.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: macrumors.com, timesofindia.indiatimes.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *