Rekordní počet uživatelů ze systému Androidu přechází na iPhone. Blíží se konec nadvlády zeleného robota?

iPhone
Autor: Pasi Mämmelä / Zdroj: Pixabay

Systému Android se nedaří a stále více uživatelů opouští jeho operační systém. Stále častěji se setkáváme s tím, že lidí přechází na iOS. Zdá se, že jablečné produkty nově lákají mnohem více uživatelů.

Na konferenčním hovoru k výsledkům za třetí čtvrtletí roku 2022, v němž Apple v červnu vykázal rekordní tržby ve výši 83,0 miliardy dolarů, což je o 2 % více než v předchozím čtvrtletí, generální ředitel Tim Cook prohlásil, že iPhony v posledních měsících přivítaly obrovské množství uživatelů Androidu. „Pojďme k iPhonu. V červnovém čtvrtletí zaznamenáváme rekord, a to jak v příjmech, tak v počtu uživatelů, kteří přešli na iPhone.“

Generální ředitel společnosti tak potvrzuje údaje zprávy StockApp ze začátku roku, z níž již bylo možné vyčíst, že Android ztrácí stále více uživatelů. Připomeňme, že popularita operačního systému společnosti Google v posledních letech prudce klesá. Za pouhé 4 roky totiž klesl jeho podíl na trhu ze 77,32 % na 69,74 %.


Nenechte si ujít:


Rekordní pokles uživatelů Androidu

Přestože prodeje chytrých telefonů letos výrazně klesly, Samsung a Apple stále dominují na stupních vítězů. Americký gigant zaznamenal v prvním čtvrtletí letošního roku pěkný 3% růst, zvýšil svůj tržní podíl z 15 % na 18 %. Zdá se tedy, že uživatelé Androidu hromadně opouštějí operační systém Googlu a přecházejí k Applu.

V loňském roce jsme také viděli, že uživatelé iPhonů jsou loajálnější než uživatelé Androidů a nejsou ochotni měnit chytré telefony, tento trend zaznamenal i samotný Apple. „Aktivní instalovaná základna iPhonů dosáhla nového historického maxima ve všech zeměpisných oblastech, díky této úrovni prodejních výsledků ve spojení s bezkonkurenční loajalitou zákazníků.

Nejnovější průzkum mezi americkými spotřebiteli, který provedla společnost 451 Research, dokonce ukazuje, že spokojenost zákazníků s iPhonem je 98 %. V červnovém čtvrtletí jsme také přilákali rekordní počet zákazníků, kteří přešli na nový iPhone, meziroční nárůst byl výrazný a dvouciferný,“ řekl Luca Maestri, finanční ředitel společnosti Apple.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: zdnet.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *