Přestalo vám fungovat Android Auto? Víme, co to způsobuje, a jak to opravit

Android Auto
Autor fotografie: Lynda Sanchez / Zdroj fotografie: Pixabay

Pokud jste si v posledních dnech všimli, tak funkce Android Auto nefunguje na většině zařízeních správně. Pokud totiž propojíte svůj smartphone s autem pomocí bezdrátového připojení, tak se dočkáte maximálně černé obrazovky. Zdá se, že nejnovější aktualizace této funkce některým způsobuje značné problémy.

Na fórech podpory Google se v posledních dnech objevilo několik desítek zpráv od různých uživatelů, kteří mají společný problém. Jejich funkce Android Auto po bezdrátovém připojení přestala fungovat. Někteří uživatelé mají problém i s kabelovým připojením, ale převážná část právě s bezdrátovým.

Hlavní příčina je v tomto bodě nejasná, ale zdá se, že hlavním viníkem je Android Auto verze 7.8. Uživatelé hlásí, že k problému došlo nedlouho po aktualizaci této aplikace na jejich zařízeních během prvních několika dnů v červenci, a že před nejnovější aktualizací bezdrátová podpora fungovala skvěle.

Společnost Google měla Android Auto 7.8 beta v testování téměř měsíc, než aktualizaci široce zavedl na další smartphony v posledních dnech června a v prvním červencovém týdnu. Jak je vidět, tak to bylo evidentně málo, a společnost tím způsobila problém tisícům lidí po celém světě.Ti, kterých se tento problém týká, vidí, že jejich obrazovka Android Auto zčerná několik sekund po bezdrátovém připojení. Zdá se, že problém se vyskytuje především u aut, která mají vestavěnou bezdrátovou technologii Android Auto, s příklady zahrnujícími vozy Chevy, Volkswagen, Toyota, Škoda a Honda. Několik uživatelů také uvedlo, že problém způsobuje náhodné odpojení a opětovné připojení k této funkci.

Není jasné, zda se tento problém týká také uživatelů, kteří používají bezdrátové adaptéry pro Android Auto, jako je například AAWireless nebo Motorola MA1.

Ale v každém případě se zdá, že prozatím existují pouze dvě možnosti opravy tohoto problému. Prvním dočasným řešením je připojení kabelem, pokud je ve vašem vozidle tato možnost. Několik uživatelů ohlásilo úspěch s touto metodou, a prozatím musí používat tuto možnost.

Druhou možností je vrátit se ke starší verzi aplikace Android Auto, což lze provést buď stažením starší verze nebo přechodem do Nastavení > Aplikace > Android Auto > Odinstalovat aktualizace. Poté budete muset zastavit automatické aktualizace z Obchodu Play, abyste zabránili přeinstalaci stejné verze.

S největší pravděpodobností se jedná o problém, který může společnost Google opravit další aktualizací, ale společnost v tuto chvíli musí problém veřejně přiznat. Google prozatím mlčí, a nevydal žádné prohlášení o tom problému. Proto bude otázka času, kdy Google vydá opravnou aktualizaci.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: 9to5google.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *