První smartphony Samsung Galaxy obdrží aktualizaci Android 14 (One UI 6). Zkontrolujte si, zda je zahrnut i váš model

Samsung Galaxy
Zdroj: Samsung

Na začátku letošního roku zahájila společnost Google vývoj operačního systému Android 14. Finální verzi a základní verzi AOSP plánuje vydat v září 2023. Společnost Samsung také začala testovat novou verzi svého softwaru s názvem One UI 6, která je založena na systému Android 14. Zkouší ji na svých telefonech Galaxy S23. Toto testování začalo před krátkou dobou.

Mnoho zařízení od Samsungu může brzy získat aktualizaci na One UI 6, která je postavena na nejnovějším systému Android 14. Při pohledu na to, jak Samsung vydával aktualizace v předchozích letech, je jasné, které telefony Galaxy budou pravděpodobně první, které dostanou aktualizaci One UI 6 v tomto roce.

Jako první dostane novou aktualizaci One UI 6 řada Samsung Galaxy S23. Stane se tak hned po oficiálním odhalení na veletrhu SDC 2023, které se očekává v říjnu. Ještě před úplným uvolněním aktualizace však bude řada S23 a některé další modely vyzvány k vyzkoušení beta verze softwaru, aby ji otestovaly.

První sada zařízení Samsung Galaxy se systémem Android 14 (One UI 6)

  • Galaxy S23
  • Galaxy S23 Plus
  • Galaxy S23 Ultra
  • Galaxy S22, S22 Plus a S22 Ultra
  • S21, S21 Plus a S21 Ultra (není zatím jisté)
  • Galaxy Z Fold 5 a Z Flip5
  • Galaxy Z Fold4 a Z Flip4

Samsung One UI 6: Co bude následovat?

V seznamu, o kterém jsme hovořili dříve, je kladen důraz na špičková zařízení. Proč? Jihokorejská technologická společnost začne tím, že poskytne aktualizaci na Android 14 svým nejnovějším a nejvyspělejším vlajkovým zařízením. Poté poskytne aktualizaci starším vlajkovým modelům a následně modelům střední třídy. Nevynechají ani levné modely, některé z nich nové aktualizace také dostanou.

Pokud máte smartphone řady Galaxy S nebo Galaxy Z, který může získat software One UI 6, gratulujeme vám. Pokud se Samsung bude držet podobného harmonogramu jako loni, budete si moci nový operační systém instalovat od září 2023.

Jak jsme již zmínili, jedná se pouze o první zařízení Samsung Galaxy, která aktualizaci obdrží jako první. Všechny ostatní způsobilé modely budou přidávat podle aktualizačního plánu. Seznam všech zařízení, která mají nárok na One UI 6.0, najdete zde.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: sammyfans.com, xda-developers.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *