Redmi Note 13 Pro: Výkon vlajkové lodi s cenovkou ze střední třídy

Redmi Note 13 Pro
Zdroj: Xiaomi

Společnost Xiaomi právě oficiálně představila řadu Note 13. Řada se skládá z modelů Note 13 Pro+, Note 13 Pro a běžného Note 13. Ačkoli každý z modelů je za danou cenu skvělý, nejatraktivnějším zařízením musí být Redmi Note 13 Pro.

Zajímá vás proč? Je to první zařízení na světě s procesorem Snapdragon 7s Gen 2. Pro ty, kterým to uniklo, jde o 4nm čipset střední třídy, který má za cíl poskytnout výkon na úrovni vlajkové lodi. Xiaomi spojilo tento superrychlý čipset s několika slušnými specifikacemi, takže celý balíček je velmi atraktivní pro zákazníky, kteří se zajímají o rozpočet.

Hlavní přednosti Redmi Note 13 Pro

Xiaomi Redmi Note 13 Pro je řádným nástupcem modelu Redmi Note 12 Pro. Mezi všemi vyniká především displej. Přístroj je vybaven plochým OLED panelem s nativním rozlišením 1,5K. Dokáže tak poskytnout ostrý a dobře prokreslený obraz. A díky obnovovací frekvenci 120 Hz získáte krásně plynulý pohyb a animace.

Redmi Note 13 Pro
Zdroj: Xiaomi

Jak již bylo zmíněno, Note 13 Pro má pod kapotou čipset Snapdragon 7s Gen 2. Redmi jej spojil s až 16 GB RAM a 512GB úložištěm. To znamená, že můžete snadno spouštět úlohy náročné na výkon a ukládat soubory o velké velikosti.

Pokud jde o konfiguraci fotoaparátu, Redmi Note 13 Pro je vybaven 200MP primárním, 8MP ultraširokým a 2MP makro snímačem. Zde je 200MP fotoaparátem stejný senzor Samsung HP3, který se nachází ve variantě Pro+. A stejně jako vyšší model, i model 13 Pro má OIS a několik funkcí pro vylepšení fotoaparátu.

Pokud jde o baterii, Redmi Note 13 Pro je vybaven 5100mAh článkem s podporou 67W rychlého nabíjení. Mezi další přednosti zařízení patří ochrana Gorilla Glass Victus, vynikající sestava reproduktorů a odolná konstrukce. Zařízení je v současné době dostupné na čínském trhu s vyvolávací cenou 1 399 CNY. To je v přepočtu 192 dolarů, zatímco verze s 16 GB a 512 GB stojí 1 999 CNY, tedy asi 275 dolarů.

Zatím není jisté, zda se i tato série dostane na náš trh. Společnost se ještě oficiálně nevyjádřila, ale myslíme si, že se tak stane v nejbližších několika dnech.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: notebookcheck.net, gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *