Redmi představilo nejvýkonnější nabíjení na světě

Redmi
Smartphone s nabíječkou / Autor fotografie: Mahesh Patel  / Zdroj fotografie: Pixabay

Redmi, dceřiná společnost čínské giganta Xiaomi, vyvolala velké pozdvižení v odvětví smartphonů svým představením 300W super rychlého nabíjení, kterému se nemůže nic rovnat. Tohoto představení jsme se dočkali pouhé 4 měsíce poté, co Redmi představilo svoje 200W nabíjení, což bylo svých časů rekordní. Později jej přebylo 240W nabíjení od Realme a s novou zprávou už má zpět své první místo. Žádná jiná společnost na světě nemá pro svá zařízení 300W nabíjení.

Čínská společnost uvedla, že k demonstraci technologie v kontrolovaném prostředí byl použit speciálně upravený smartphone Redmi Note 12 Discovery. Tento smartphone má v sobě baterii s kapacitou 4100 mAh. Ta byla nabita z 0 na 100 % za pět minut, čímž byl vytvořen nový rekord v rychlosti nabíjení smartphonů.

Ve videu od Redmi jsou uvedeny další podrobnosti. Telefon dosáhl 50% nabití za pouhé 2 minuty a 11 sekund. Baterie se plně nabila za pouhých pět minut. Za zmínku však stojí to, že 300W nabíjení není úplně tak 300W. Smartphone dosáhl svého vrcholu na hodnotě 290 W po dobu asi tří sekund, než se nabíjecí výkon o něco snížil. To je pravděpodobně z bezpečnostních důvodů. 300W hodnota je pouze teoretická, kterého může nabíječka v kombinaci s baterií dosáhnout.Adaptér je vybaven technologií GaN s tím, že se může pochlubit více než 50 bezpečnostními ochranami. To vše při zachování praktické velikosti smartphonu. I když jsme se od Redmi nedozvěděli, kdy můžeme smartphone s nejnovější technologií očekávat, tak je jasné, že s ním bude chtít přijít co nejdříve. Podle posledních zpráv je zřejmé, že se čínské společnosti navzájem předhání v rámci nabíjení. V tomto souboji si prozatím vede nejlépe Xiaomi, ale i tak nesmíme zapomínat na Oppo, které přišlo jako první s rychlonabíjením.

Mobilní výrobci už pochopili, že cesta velkých baterií nemá smysl, a tak se raději zaměřují na rychlost nabíjení, která může být v dnešní době opravdu zásadní.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *