Rusko jako Čína? Rusko plánuje vydat svůj vlastní obchod pro aplikace

Aplikace YouTube / Autor fotografie: Sam riz / Zdroj fotografie: Pixabay

Ruští vývojáři budují obchod s aplikacemi, který má za cíl nahradit Google Play. Ruská federace oficiálně plánuje spustit nový obchod s aplikacemi 9. května. Tento den je v Rusku státním svátkem na oslavu konce druhé světové války. Kvůli západním sankcím v Rusku přestal působit YouTube a Google Play, včetně služeb založených na platbách. Rusko čeká v tomto směru nelehký úkol.

„Bohužel, Rusové již nemohou běžně používat Google Play k nákupu aplikací, takže vývojáři přišli o tok příjmů.“ uvedl Vladimir Zykov, projektový ředitel platformy Digital. „Proto jsme vytvořili ruský obchod s aplikacemi NashStore.“, což v překladu znamená „Náš obchod“. Tento obchod bude sloužit pro mobilní zařízení Android a zároveň bude kompatibilní s ruskou bankovní kartou Mir.

Od začátku války mezi Ruskem a Ukrajinou bylo na Rusko uvaleno několik desítek sankcí. Nyní se Rusko ze všech sil snaží, aby se postaralo o své občany. I přes všechny sankce válka stále zuří a dokonce se zhoršuje. Podle amerického prezidenta Bidena tyto sankce válku pravděpodobně nezastaví. Věří však, že sankce vyvinou na Rusko určitý tlak. Nicméně, je zřejmé, že tyto sankce Rusy od války neodrazují. Čas ukáže, zdali budou mít sankce nějaký smysluplný dopad.

NashStore bude novým obchodem s aplikacemi v Rusku / Zdroj fotografie: Digital

Překvapuje mě, že se Rusko neobrátilo na Čínu s nějakou pomocí ohledně tohoto, jelikož Čína je v tomto směru opravdu hodně dopředu, a věřím tomu, že by spolu něco vymysleli. V budoucnu bychom se prý měli dočkat i čistě ruských čipů od společností Baikal Electronics a MCST. Původně si tyto společnosti nechaly vyrábět procesory od firmy TSMC. Ta, ale kvůli sankcím přestala dodržovat smlouvu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,
2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *