Poslední únik o GTA 6 zcela obrací kartu. Vypadá to, že Rockstar posouvá hranice celé série ještě dále

GTA 6
Zdroj: Rockstar Games

Úniky a fámy provázejí GTA 6 už více než rok, ale jedna z posledních informací šokovala komunitu více než kdy jindy. Poslední odhalení zcela překvapilo herní komunitu fanoušků.

  • Nedávný údajný únik informací o existenci dítěte Lucia v GTA 6 zpochybňuje historii série, která se dětem vyhýbá, a posouvá hranice hry.
  • Zahrnutí malého dítěte jako klíčové součásti příběhu představuje pro Rockstar vážnou narativní výzvu, která k typicky násilné hře přidává morální otazník.
  • Navzdory této výzvě by Luciino dítě mohlo poskytnout motivaci pro její zločiny a dodat příběhu váhu, čímž by se pro hráče mohl stát přesvědčivějším.

S nedávným oznámením traileru k připravovanému Grand Theft Auto 6 jsou fanoušci série plni očekávání jako nikdy předtím. Po desetileté nadvládě GTA 5, které vyšlo na třech různých generacích konzolí, je společnost Rockstar Games konečně připravena posunout svou vlajkovou sérii dál. Úniky týkající se GTA 6 již nějakou dobu vyvolávají mezi fanoušky mnoho spekulací, přičemž v myslích velké části komunity se již pevně usadila představa o premise hry. Zatímco o obsahu hry se zatím nevyjádřil žádný oficiální zdroj, nedávný údajný únik dokázal otřást tím, co mnozí fanoušci GTA považovali vůbec za možné.

Poté, co před více než rokem komunitu zaujalo několik poměrně známých úniků informací o GTA 6, mnozí fanoušci pocítili určitou jistotu ohledně toho, co by hra mohla přinést. Tyto úniky potvrdily dvojici hlavních hrdinů hry v podobě Lucia a Jasona, dvou lupičů, kteří by mohli být jakousi moderní variací na Bonnie a Clydea. Nová informace upřesňující existenci Luciina dítěte, která přišla v návaznosti na oznámení traileru společností Rockstar, však vyvolala mnohem větší reakci, protože posouvá hranice celé série GTA.

Společnost Rockstar se vždy vyhýbala zobrazování dětíBezdětná historie GTA

Ačkoli představa Lucie jako mladé matky není na papíře v žádném případě nereálná, pro titul Grand Theft Auto je naprosto nevídaná. V sandboxových městech, kde hráči mohou bezohledně likvidovat civilisty i konkurenční zločince různými násilnými prostředky, byly děti ze zřejmých důvodů vždy vynechány. Zatímco RPG jako Skyrim nebo Baldur’s Gate 3 tento problém vyvažují tím, že jejich dětská NPC jsou vůči útokům hráčů fakticky nesmrtelná, viscerální povaha hratelnosti GTA z něčeho takového učinila mnohem méně lákavý kompromis.

Někteří fanoušci možná rychle poukážou na to, že Lucia nebude prvním hratelným rodičem v titulu GTA, protože v předchozím díle byl Michael DeSanta a jeho vlastní rodina. Navzdory povrchní podobnosti se okolnosti, za jakých se vydávají bankovní lupič ve středním věku na penzi a mladá žena na stejné cestě, značně liší. Michaelův syn v GTA 5, Jimmy, byl navzdory svému extrémně nedospělému chování technicky vzato již dospělý a do příběhu nikdy výrazněji nezasáhl. Vzhledem k tomu, že Luciino malé dítě je možná dokonce ještě dítě a její selhání jako matky je potenciálně jádrem jejího příběhu, má tato zvěst jako pravdivá pro GTA 6 zásadní důsledky.

Luciino dítě představuje pro Rockstar vážnou vypravěčskou výzvu

Ačkoli v každém GTA vždy existoval prvek zdravé nedůvěry, který poháněl často psychopatické činy všech hrdinů, zavedení morálního problému péče o dítě vytváří z hlediska příběhu nejistý scénář. I Michael byl v podstatě vymytý zločinec, jehož vlastní rodina byla vykreslena v silně nesympatickém světle, takže bylo mnohem snazší uvěřit násilí, kterého byl schopen. Pokud bude Lucia v příštím GTA skutečně přítomna jako dobrá matka, mohlo by to krveprolití, které hráč způsobí, z hlediska příběhu daleko více otřást.

Navzdory všem problémům s jejich začleněním by Luciino dítě mohlo skutečně poskytnout skutečnou motivaci pro její zločiny, která by příběhu dodala váhu. Pokud bude její status rodiče řešen podobně jako v případě Johna Marstona z Red Dead Redemption, muže, který chtěl uniknout svému psaneckému životu a usadit se, pak by její dítě nakonec mohlo být přesvědčivějším dějovým prostředkem než hodně přítomnou postavou v celé hře. Ať už se zvěsti ukáží jako pravdivé, nebo ne, fanoušci nebudou muset čekat dlouho, než se na začátku prosince objeví první trailer na GTA 6, který konečně vyjasní situaci.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gamerant.com, screenrant.com

Průměrné hodnocení 2.3 / 5. Počet hodnocení: 15

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *