Ruský výrobce smartphonů testuje systém HarmonyOS

Model Mate 40 Pro / Zdroj fotografie: Lukáš Drahozal

Podle zpráv ruských médií přestal Google kvůli americkým sankcím certifikovat chytré telefony se systémem Android od ruské společnosti BQ. Zpráva také tvrdí, že společnost nyní testuje HarmonyOS od čínské společnosti Huawei. Dále se objevují tvrzení, že společnost vydá smartphone s tímto systémem v druhé polovině letošního roku. V nedávné výroční zprávě však Huawei uvedlo, že nemá v plánu v současnosti uvést smartphony se systémem HarmonyOS na zahraniční trhy.

Huawei řekl: „Od svého vydání si HarmonyOS oblíbilo velké množství spotřebitelů. Do konce roku 2021 bylo HarmonyOS vybaveno 220 milionů zařízení Huawei. Jsme velmi vděční za zájem a očekávání všech o HarmonyOS. Prozatím se však neplánuje uvedení telefonu s HarmonyOS v zámoří.“

Mnoho novinářů toto prohlášení používá k tvrzení, že ruská BQ nebude používat v žádném případě HarmonyOS. To však není tento případ. Výše uvedené prohlášení společnosti Huawei se týká pouze vlastních smartphonů této čínské značky. Huawei zatím neplánuje uvedení smartphonu Huawei s HarmonyOS na zahraniční trhy. To neznamená, že zahraniční značka nemůže používat HarmonyOS mimo Čínu.


Nenechte si ujít:


Vladimir Buzanov, generální ředitel ruské společnosti BQ, dříve uvedl, že obdrželi oznámení od společnosti Google, že zákony USA zakazují poskytování služeb Rusku, včetně exportu, reexportu a poskytování softwaru a technologií pocházejících z USA do Ruska. Buzanov uvedl, že již certifikovaná zařízení budou nadále normálně fungovat. Nová zařízení však mohou mít problémy s Androidem.

Bude zajímavá sledovat, jestli skutečně ruská mobilní společnost sáhne po systému HarmonyOS. Přeci jenom se jedná o volně dostupný systém, podobně jako je tomu u Androidu. Proto ruskému výrobci v tomto kroku nic nebrání.

HarmonyOS

V srpnu 2019 společnost Huawei oficiálně vydala HarmonyOS, distribuovaný operační systém pro všechny scénáře. O rok později se spustil HarmonyOS 2.0. Nový operační systém od Huawei je systém, který může podporovat více zařízení. Může podporovat mobilní telefon, tablet, hodinky, auto, internet věcí (IoT) nebo další zařízení. Pouze s jedním systémem se může propojit s několika dalšími systémy.

Může pokrýt paměť o velikosti od 128 kB a až 12GB nebo více. Hlavním rysem tohoto systému je, že plně využívá distribuovanou technologii, což uživatelům umožňuje libovolně kombinovat hardware a integrovat více zařízení. V reakci na konkurenční problém připojení více zařízení přináší HarmonyOS jednotné ovládací centrum, které má kartový design, s jednoduchým rozhraním a snadno se používá.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *