Samsung mění celé odvětví. Nově poodhalil svůj „trojitý“ skládací telefon

Samsung
Zdroj: Samsung

Jihokorejský výrobní gigant Samsung je jedním z hlavních hráčů na trhu skládacích mobilních telefonů. Po zákazu společnosti Huawei je nyní Samsung nesporným „králem“ trhu se skládacími telefony.

Nedávno Yogesh Brar, populární technologický blogger, uvedl, že Samsung letos uvede na trh mobilní zařízení s „trojnásobně“ složenou obrazovkou. Pokud se tak stane, bude Samsung první společností, která uvede na trh skládací mobilní telefon se třemi displeji. Samsung plánoval, že letos uvede na trh tři telefony, konkrétně Galaxy Z Flip 5 a Galaxy Z Fold 5 a Galaxy S23 FE. Podle posledních zpráv však Galaxy S23 FE neuvidíme. Místo toho se dočkáme třetího skládacího modelu.

Společnost Samsung Display již na předchozí výstavě předvedla obrazovku OLED se dvěma panty, kterou lze třikrát složit. Očekává se, že společnost uvede na trh vylepšenou verzi panelu. Jihokorejská společnost ji použije pro toto připravované trojnásobně složené zařízení. Zařízení může být také poháněno stejným čipem Snapdragon 8 Gen2 pro Galaxy jako model Galaxy S23 Ultra.V ostatních ohledech mohou modely Galaxy Z Flip 5 a Galaxy Z Fold 5 používat nový pant ve tvaru kapky. Díky této konstrukci může získat širší poloměr skládání. Ve srovnání s předchozí generací skládacích zařízení může být záhyb na obrazovce nového zařízení méně zřejmý. Kromě toho může být nový telefon také schopen se úplně složit na plocho. Samozřejmě očekáváme, že toto zařízení bude podporovat nějaký druh vodotěsnosti, možná IPX8.

Je pravdou, že tato společnost dokázala v duchu hesla „odvážit se být první“ prozkoumat mnoho oblastí. Fanouškům se tato image značky „technického šílence“ může jen líbit. Celkově se zdá, že Jihokorejský gigant dostojí své pověsti „Velkého bratra Androidu“.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com, twitter.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *