Samsung oseká další výbavu. V balení u levnějších telefonů nenajdeme důležitý prvek

Samsung
Jeden ze smartpohnů od Samsungu / Zdroj fotografie: Samsung

V posledních letech se nám začínají vyvíjet u smartphonů různé nešvary. Tím vůbec prvním bylo vyjmutí 3,5mm Jack konektoru pro sluchátka. Mnoho lidí to tehdy pobouřilo, ale dnes už je to docela zažité téma. Smartphony s 3,5mm Jackem jsou už dnes pouze levnějšího charakteru s tím, že spotřebitelé dražších smartphonů používají bezdrátová sluchátka.

První s tímto trendem začal Apple a ostatní výrobci smartphonů se mu vysmáli, ale pak se pokrytecky zachovali naprosto stejně. Jinak tomu nebylo s nabíječkami. To je pořád ožehavé téma. Někteří výrobci své smartphony s nabíječkami dodávají, jako třeba Huawei nebo Vivo, kdežto zase jiní nabíječky ze svých balení naprosto vyjmuli. To je zas případ Applu a Samsungu, ačkoli Samsung byl tím první, kdo se Applu u tohoto nápadu posmíval.


Nenechte si ujít:


Nyní nejnovější zprávy ukazují na to, že nadcházející Galaxy A14 bude prvním levným smartphonem od Samsungu, který bude bez nabíječky. Tipster Ahmed Qwaider uvádí, že bude mít nový telefon v balení pouze kabel typu USB-C a návod, jak se zařízením zacházet. Jestliže je tato zpráva pravdivá, tak se Galaxy A14 stane vůbec nejlevnějším smartphonem od Samsungu, kterému v balení chybí nabíječka.

Apple i Samsung tvrdí, že nabíječky z telefonu vyjmuli z ekologických důvodů, ale je to opravdu tak? Já osobně bych řekl, že ne. Všem je jasné, že těm společnostem jde o zisk, který právě s tímto nápadem přišel. Balení smartphonů jsou nyní menší, a tak se jich do letadla vleze více. A s nabíječkou odděleně ten zisk jen zvyšují.

I přestože nový telefon od Samsungu dorazí bez nabíječky, tak stejně nabízí skvělé hardwarové vybavení. Bude mít 6,6palcový PLS LCD displej s rozlišením Full HD+ a třemi zadními snímači. Tím hlavním bude 50MPx snímač s tím, že vepředu nalezneme 13MPx selfie kamerku. Uvnitř těla nalezneme 5000mAh baterii s pouhým 15W nabíjením. Zařízení bude údajně k dispozici v černé, limetkové a stříbrné variantě. Využívat bude procesoru Exynos 850 ve spolupráci s 4GB nebo 6GB pamětí RAM.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *