Samsung se chystá uvést nové 50W a 45W nabíječky. Pokusí se dohnat konkurenci

Samsung
Autor: nickypung / Zdroj: Pixabay

Samsung měl v minulosti velké problémy s nabíjením. Některé jeho telefony se přehřívaly a nafukovaly se jim baterie, což nesla veřejnost v nelibosti. Možná i proto je jihokorejský gigant zdrženlivý v rámci rychlosti nabíjení svých telefonů.

Zatímco telefony ostatních výrobců disponují v těch vyšších třídách výkonnějším, jak 66W nabíjením, tak to pro Samsung neplatí. Ten používá stále v dnešní době 45W nabíjení. Dvě nové nabíječky s výkonem 45 W a 50 W budou pravděpodobně uvedeny s řadou Galaxy S24, ale neočekáváme, že je nalezneme v balení. Samsung byl v minulosti první z výrobců Android telefonů, který se nabíječek v balení vzdal. 50W nabíječka bude mít dva porty USB-C s tím, že 45W je zase aktualizovanou předchozí 45W varianty.

Řadu Galaxy S24 tvoří rovnou tři modely – S24, S24+ a S24 Ultra. Přičemž model Ultra je nejvýkonnější ze všech a tím pádem i nejdražší. Údajně je to jediná varianta, která na všechny trhy dorazí s nejnovějším Snapdragonem. Dále by měl dorazit s plochou obrazovkou a vylepšenými fotoaparáty. Jihokorejská společnost informace o nových nabíječkách prozradila novináři webu WinFuture. Bohužel, i přesto je nová zpráva pro fanoušky zklamáním. Ti totiž touží po již zmíněném rychlejším nabíjení, kterým se chlubí čínští kolegové.

V tuto chvíli není zcela jasné, jaká vylepšení nové nabíječky vlastně přinesou. Pravděpodobně se budou týkat systému řízení tepla, výkonu a také třeba tvaru. Základní model celé řady má dokonce nabízet pouze 25W nabíjení, což je smutné u telefonu za pár desítek tisíc korun.

Samsung bezpochyby pracuje na rychlejším nabíjení pro všechny telefony a my musíme věřit tomu, že se mu to do příštího roku povede, jelikož mu čínští protivníci začínají výrazně utíkat.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *