Nový skládací smartphone od Samsungu může mít lehce vyjímatelnou baterii

Samsung
Samsung Galaxy Z Fold 4 / Zdroj fotografie: Samsung

Skládací smartphony od Samsungu jsou tady už s námi dlouhou dobu. Jediný, kdo jim dokázal konkurovat, byl Huawei, kterého zastavily americké sankce. V globálním měřítku se jeho skládací smartphony moc neprodávají, ale na čínském trhu si vede nejlépe ze všech výrobců skládacích smartphonů. Bohužel jsou telefony od něj často moc drahé, a tak i díky tomu je Samsung jednoznačným vládcem trhu s jeho řadami Fold a Flip.

Nyní by se obě řady mohly dočkat značného vylepšení, a to takového, že by údajně mohly dostat lehce vyjímatelnou baterii. Takové baterie mají v telefonu uživatele mnoho výhod s tím, že ta nejvýznamnější je větší kontrola nad celým zařízením. Když máme v telefonu snadno vyjímatelnou baterii, tak pokud se poškodí nebo už bude značně opotřebovaná, lze ji snadno vyměnit.

I to je důvod, proč by si pak uživatel svůj telefon déle ponechal. Nikomu se nechce moc platit v servisu za služby navíc, což je v dnešní době pochopitelné. Někdy lze do telefonu dostat i baterii s větším počtem mAh, ale to už pak většinou není oficiální produkt, uživatel tedy musí počítat s tím, že se s telefonem něco může stát.

Samsung už udělal podobný krok s bateriemi u řady Galaxy S23. Ta má vytahovací poutka, díky kterým se nemusí baterie složitě vytahovat. Tato poutka by měl mít i Z Fold 5 a Z Flip 5. To jsme se dozvěděli díky dokumentaci jihokorejské regulační agentury Safety Korea. Ta obsahovala různé fotografie a popisy toho, jak všechny čtyři sady s bateriemi mají poutko pro snadné vyjmutí.

Samsung Galaxy Z Flip 5 by měl dostat o něco menší baterii než jeho předchůdce, protože je možné, že lepší efektivita nového procesoru nabídne stejně vyšší výdrž. Kroky Samsungu jsou v souladu s tím, co do budoucna po výrobcích mobilních telefonů bude žádat EU. My tohle jednání kvitujeme a doufáme, že se v brzké době k Samsungu přidají další výrobci.

Pamatujete si ještě na svůj poslední smartphone s lehce vyjímatelnou baterií? Tím mým byl Huawei Y5 II 2016.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *